ÇUKUROVA ÇAĞDAŞ SANAT KÜLTÜR VE EĞİTİM VAKFI 1- OLAĞAN MÜTEVELLİ HEYET TOPLANTISI YAPILDI

Gündem 1 Kasım 2021 15:00
Videoyu Aç ÇUKUROVA ÇAĞDAŞ SANAT KÜLTÜR VE EĞİTİM VAKFI 1- OLAĞAN MÜTEVELLİ HEYET TOPLANTISI YAPILDI
A
a
2019 yılından itibaren Tarsus’ ta Çukurova Bölgesi’ ni bir araya getirmeyi ve uluslararası olmayı da amaçlayan Tarsus Kültür Girişimi İnsiyatifi  2000’ e yakın destekçi sayısına ulaşmış, bu oluşum için amaçlanan Uluslararası Çukurova Çağdaş Sanatlar Müzesi  kurma çalışmaları için gerekli olan vakıf için,bölgemiz ve  Ülke’ mizin değişik yerlerinden sanat kültürle işlikli ressam, heykeltıraş, yazar, akademisyen, küratör, sanat yöneticisi, müze kurucusu, kolleksiyoner,politikacı,  hukukçu, doktor, eczacı, kimya mühendisi, işletmeci, televizyoncu, mimar gibi mesleklerden olan 114 kurucu bir araya gelerek, imzaladıkları Vakıf Senedi mahkemece de kabul edildiğinden  27 Nisan 2021 tarihinde Vakıf resmen kuruldu.
 Geçici Yönetim kurulu, başkan seçilen Sanayici Sn.Hasan Şemsi’ nin başkanlığında, vakfın kuruluş işlemlerini tamamladı.Mütevelli Heyet Toplantısı hazırlıklarını da yerine getirerek,  23.10.2021 günü saat 14.00’ de Tarsus Şehitishak Okulu Esra Şemsi Salonunda Mütevelli Heyet’ i topladı.
 Çoğunluğun sağlandığı   Toplantı açıldı.Kültür Bakanlığı eski müsteşar vekili ve  Danıştay Emekli üyesi Abdullah Dörtlemez’ in başkan, Osman Homurlu’ nun başkan yardımcısı, Bilgehan Güçtimur’ un divan katibi seçildiği divan heyeti yönetiminde genel kurul gerçekleştirildi.
 Gündem gereği, Geçici Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Hasan Şemsi ve arkasından Vakıf Genel Danışman ve koordinatörü ressam, şair,  yazar Ekrem Kahraman konuştular.
 Davetli bulunan sayın Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan ve Tarsus  Kaymakam’ ı Kadir Sertel Otçu’ nun konuşmalarından sonra seçime geçilerek ;
 Mütevelli Heyet Başkanlığı’ na HASAN ŞEMSİ,
 Mütevelli Heyet Başkan yardımcılığı’ na ise; REMZİ KARABULUT  oy birliğiyle seçildiler.
 Vakıf Yönetim Kurulu Üyeliklerine ise ;
1- HASAN ŞEMSİ
2- REMZİ KARABULUT
3- AYDAN DİRİK
4- SEMİH YÜKSEL
5- OSMAN HOMURLU
6- CAN KALAĞOĞLU
7- CAVİDAN DEMİRAĞ
8- GÜLNUR KARMUTOĞLU
9- RAHİME KORKUT
10- Dr. ALİ CERRAHOĞLU
11- YEŞİM SANCAKTAR İÇGÖREN  oy birliğiyle seçildiler.

Denetim Kurulu üyeliklerine ise ;
1- BİNALİ TUNÇ
2- BEDRETTİN GÜNDEŞ
3- ÖZCAN KAHRAMAN  oy birliğiyle seçildiler.

Mütevelli Heyet toplantısı öncesinde Vakfa üye olmak üzere başvuran  TARSUS
KENT KÜLTÜR SANAT TANITIM DERNEĞİ- TARSADER İLE 38  gerçek kişi’ nin Vakfa üyeliğine Mütevelli Heyet’ çe karar verilmiş olup, Vakfın üye sayısı ;   ikisi tüzel kişi, 151 gerçek kişi olmak üzere, 153 kişi olmuştur.
Gündemin dilek ve temenniler bölümünde, Ankara Tarsuslular Derneği Başkanı SEMİH ÖZSU, Eski Mersin il Kültür Müdürü MEHMET ÇALIŞKAN, Aratos Dergisi Genel Yayın Yönetmeni gazeteci yazar UĞUR PİŞMANLIK  Mütevelli Heyet’ e hitabettiler.

ÇUKUROVA ÇAĞDAŞ SANAT KÜLTÜRVE EĞİTİM VAKFI’ nın amacı olan Tarsus merkezli ULUSLARARASI ÇUKUROVA ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ’ ni gerçekleştirmesini diliyoruz.
Yeni seçilen yöneticilere başarılar ve kolaylıklar dileriz.
Tarsus’ a, Bölgemize, Ülkemize ve Orta Doğu ve Akdeniz Ülkelerine Hayırlı uğurlu olsun.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR