Mersin

ÇOCUKLARIN HAKKI OLAN YER BAŞKASINA PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR!

Mezitli Belediyesi, sokak çocuklarının eğitimi için SODES projesi kapsamında Mersin Sahil Spor Kulübü Derneği’ne tahsis ettiği ve mülkiyeti belediyeye ait olan yeri ‘ruhsatı yok’ gerekçesiyle boşalttırdı. Çocuklara ait yerin başkasına peşkeş çekildiğini iddia eden Cengiz Uçar, ruhsatı yok denilerek ellerinden alınan yeri şimdi başka birinin işlettiğini söyledi.

ÇOCUKLARIN HAKKI OLAN YER BAŞKASINA PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR!

24 Ekim 2018 17:42
-A

+A


Cengiz Uçar, sokak çocuklarının eğitimi için SODES projesi kapsamında kendilerine tahsis edilen yerin belediye tarafından ellerinden alındığını söyledi. 
Uçar, “2014 yılında SODES Projesi kapsamında bize bir yer tahsis edildi. Burası atılda durumdaydı. 5 kamyon çöp temizledik. Mükemmel bir tesise dönüştürdük. 630 milyar para harcadım. Belediye bize tahsis etti. Hiçbir yardımı olmadı. Belediye, başkanı kaymakamımız da geldi çocukların nasıl eğitim aldığına baktılar. Daha sonra Neşet Tarhan, ruhsatı yok gerekçesi ile boşaltmamızı istedi. Belediyeye ait olan, benden tapusunu istiyor. Biz SODES Projesi kapsamında orayı yaptık. Sokak çocuklarını eğitiyoruz. Belediyenin görevi olduğu halde biz yaptık. Ve yeri ruhsatı gerekçe göstererek elimizden aldı. Mahkemelik olduk. Şimdi davamdan vazgeçmemi istiyor. 630 milyar masraf ettim. Oranın ruhsatı yok deniyor ama şimdi birileri oradan para kazanıyor. Neden ruhsat verilmiş” diye sordu.
 
GELİRİ KİM ALIYOR
“Ruhsatsız mı çalışıyor” diye soran Cengiz Uçar, gelirin kime gittiğini de sordu. Cengiz Uçar, söz konusu alan 630 milyar TL harcama yaptığını faturalarla gösterdi. Kendisinden sonra tekrar harcamaların faturalandırıldığı yönünde duyumlar aldıklarını ifade eden Uçar, Belediye Başkanı Neşet Tarhan’a “Çık böyle bir şey yok de” diye seslendi. Uçar, Belediyenin ne kadar masraf yaptığını belgelemesini istedi. 
 
ÇOCUKLARIN HAKKI OLAN YER BAŞKASINA PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR?
Yaptıkları harcamaları alamadıklarını ve mağdur olduklarını ifade eden Uçar, “Bir halk adamı olarak çıktı, o sokak çocuklarına ne söyleyecek. SODES’in bütün çocukları yerini istiyor. Burası çocuklar için yaptı. Çocukların hakkı olan yer niye başkasına peşkeş çekiliyor? Orası sokak çocuklarının hakkı. Orada kimsesiz çocuklar eğitim alacaktı. Paralar kimin cebine giriyor? Çıksın menfaat karşılığı vermediğini açıklasın. Çocuklara sahip çıkmak belediyenin görevi. Ama başkan kendine çalışıyor. O tesis çocukların hakkı. Rant alanı değil. Belediye başka yerden gelir kazansın” dedi.
Mersin Sahil Spor Kulübü Derneği’ne tahsis edilen mülkiyeti Mezitli Belediyesi’ne ait olan yer için Mahkeme söz konusu iddialar ilgili bilirkişi görevlendirdi.
 
BELEDİYE NEDEN YIKMADI?
Belediyenin Mersin Sahil Spor Kulübü Derneği’nin elinden aldığı yeri yıkacağını açıklamasına rağmen, yıkamayarak başka birilerine tahsis ettiğini dile getiren Uçar, “kendisinin kurduğu çalışır tesise yeniden fatura kesilip belediye zarara uğratıldı mı? Orada kazanılan paralar nereye gidiyor bunun kamuoyu ile paylaşılmasını” istiyor.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 610 Oy (%29)

  • HAYIR : 716 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 763 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku