Mersin

Çocuk haklarını haykırıp sokak hayvanlarını beslediler

Mezitli Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı Sadık Gürsoy 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. Mezitli Belediye Başkan Vekili Ali Doğaner’in de katıldığı basın açıklamasında çocuklar örnek olacak bir projeye imza atarak hazırladıkları mamalarla sokak hayvanlarını besledi.

Çocuk haklarını haykırıp sokak hayvanlarını beslediler

25 Kasım 2019 01:06
-A

+A

Mezitli Kent Konseyi Salonunda gerçekleşen basın açıklamasında çocuk meclisinin yaptığı ve çalışmaları hakkında bilgiler veren Gürsoy, “Meclisimiz kent içerisinde yaşayan tüm çocukların renk, ırk ve inancına bakmadan bir araya gelerek, öğrenirken eğlendiği, toplantılar yaparak önemli kararlar alındığı, söz söyleme haklarının olduğu demokratik bir meclistir. Çocuk meclisimizin görüşlerini alarak değer veren, sonsuz desteğini her zaman bizlere hissettiren, Mezitli Belediye Başkanımız Sayın Neşet Tarhan olmak üzere, Başkan Sibel Gelbul nezdinde tüm Kent Konseyi üyelerine sonsuz teşekkürlerimizi sunarız” dedi. 
Dünya üzerinde tüm çocukların eşit olduğunu, eğitim, sağlık ve barınma gibi haklara doğuştan sahip olduğunu ifade eden Gürsoy, “Mezitli Kent konseyi Çocuk meclisi olarak tüm Dünya’da çocuk haklarının korunması için ‘mavi balon’ etkinliğine biz de destek veriyoruz. Yaşımız küçük, deneyimimiz az olabilir. Hata da yapabiliriz. Ancak bizim de oyun oynamaya, kitap okumaya, ücretsiz eğitim almaya, temiz yerleşime, güvenli alanlarda yaşamaya, hayallerimizin peşinden koşmaya ve özgürce bunları söylemeye hakkımız var” diye konuştu.
Basın açıklamasından sonra, kendi okullarında dağıtmak üzere 200 adet kedi ve köpek maması hazırlayan Çocuk Meclisi üyeleri örnek bir projeye imza attı. Çocuklar, parklarda bulunan sokak hayvanlarını besledi
Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku