ÇİRKİN SALDIRI İLE İLGİLİ, BAŞKAN SARI’DAN İLK AÇIKLAMA

CHP 11 Aralık 2020 11:23
Videoyu Aç ÇİRKİN SALDIRI İLE İLGİLİ, BAŞKAN SARI’DAN İLK AÇIKLAMA
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir İl Başkanlığa gerçekleşen saldırının ardından ilk kez açıklama yapan İl Başkanı Serkan Sarı, “İl dışından geldiğini tahmin ettiğimiz kişi, partiye, Genel Başkanımıza ve Meral Akşener’e hakaretler savurarak, ortalığı tahrip etmeye başladı” dedi.
 Balıkesir’de meydana gelen olayda, CHP Balıkesir İl Başkanlığı’na kimliği henüz açıklanmayan bir kişi tarafından saldırı düzenlendi. İl Başkanı Serkan Sarı’nın da aralarında bulunduğu partililere saldıran şahıs, polis ekipleri tarafından yakalandı. Olayın ardından İl Başkanı Sarı’dan ilk açıklama geldi. Olayı anlatan Başkan Sarı:
“İnsan Hakları Günü kapsamında, düzenlediğimiz basın açıklamasının ardından partililerle beraber İl Başkanlık Binasına geçtik. Daha sonrasında, şehir dışından geldiğini tahmin ettiğimiz bir şahıs, partimize, Genel Başkanımıza ve Meral Akşener’e hakaret ederek etrafa ve arkadaşlarımıza saldırmaya başladı. Daha sonra bana hakaretler ve yumruklarla saldırdı. Saldırgan, bu anlamlı günde partimiz tarafından düzenlenen barışçıl tavırlara gölge düşürmek ve bizleri kışkırtmak için elinden geleni yaptı. İnsan Hakları Günü’nde il yöneticilerimize ve şahsıma düzenlenen filli ve sözlü bu saldırının tek amacı olay çıkararak CHP Balıkesir İl Başkanlığını, İl Örgütünü mağdur duruma düşürmekti. Türkiye Cumhuriyeti’nin barış ve huzur ortamını bozmak isteyenler, Cumhuriyet Halk Partisi’ne saldırılarına devam ediyor. Güçlüyüz, kararlıyız ve inançlıyız… Kimsenin, ülkemizin huzuruna ve barışına zarar vermesine izin vermeyeceğiz” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR