ÇİFTÇİLERİMİZE SESLENİYORUM; AKP’Yİ NADASA BIRAKIN

İYİ Parti 20 Aralık 2021 22:20
Videoyu Aç ÇİFTÇİLERİMİZE SESLENİYORUM; AKP’Yİ NADASA BIRAKIN
A
a
İYİ Parti Konya Milletvekili TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Fahrettin Yokuş, çiftçilerin artan girdi maliyetleri karşısında ezildiğine dikkat çekerek, “Her yıl aynı ürünü toprağa ekmeyen ve toprağın verimini arttırmak için nadasa bırakan çiftçilerimiz, ülkeyi yönetme kabiliyetini kaybeden AKP’yi nadasa bırakmalı” dedi.
İYİ Parti Konya Milletvekili TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Fahrettin Yokuş, çiftçilerin gübre, mazot, ilaç ve tohum maliyetlerindeki afaki artış karşısında zor günler yaşadığını söyledi.
Üretimden el çeken çiftçi sayısının her geçen arttığına dikkat çeken Milletvekili Yokuş, “Gübre fiyatları her gün artıyor. Gübre fiyatlarında 17 ayda 40 kez artış yaşandı. Çiftçimizin alım gücünün çok üzerine çıktı. Haliyle çiftçimizde kendince iki yol geliştirdi. Birincisi gübre kullanmadan ekim yapmak, ikincisi ise çok az gübre kullanmak. Her ikisinde de verim düşecek. Gelecek yıl bir çok üründe ciddi sıkıntılar yaşanacak. Çiftçinin sesine kulak tıkayanlar, ne yazık ki bedeli yine halkımız ödeyecek” dedi.
Çiftçilerin borçlarının yapılandırılması çağrısını yineleyen İYİ Partili Yokuş, “Çiftçilerimizin Bankalara ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçları acilen yapılandırılmalı. Bu yapılandırma faizlerin tamamen silinerek anaparanın en az 3 yıla bölünmesi şeklinde olmalıdır. Aksi halde borç üzerine yeni faizler ekleyerek yapılacak yapılandırma çiftçimize fayda sağlamaz” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR