CHP SAKARYA İL BAŞKANI KELEŞ, “97 YILDIR HALKIN SESİYİZ”

Gündem 8 Eylül 2020 21:00
Videoyu Aç CHP SAKARYA İL BAŞKANI KELEŞ, “97 YILDIR HALKIN SESİYİZ”
A
a

CHP SAKARYA İL BAŞKANI KELEŞ, “97 YILDIR HALKIN SESİYİZ”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) kuruluşunun 97.yıl dönümü nedeniyle tebrik mesajı yayınlayan CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, “97 yıldır halkın sesiyiz ve halk için çalıştık” dedi.

 Cumhuriyet Halk Partisi 9 Eylül 1923 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kuruldu. Halk Fırkası adıyla kurulan parti, Cumhuriyetin ilanı ile “Cumhuriyet Halk Fırkası”, 1935’de alınan kararla Cumhuriyet Halk Partisi adını aldı. CHP’nin kuruluşundan bu yana 97 sene geçti. Kuruluşunun yıl dönümünde CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, tebrik mesajı yayınladı.
 “97 YILDIR HER ŞEY HALK İÇİN”
 Mesajında halk için çalışma vurgusu yapan Başkan Keleş, “Büyük zorlukların altından kan ve terle kalkan Türk Halkı, zaferini Cumhuriyet ile taçlandırdı. Bu çalışmalar kapsamında 9 Eylül 1923 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulan bir parti halkın sesi oldu. 2’nci Dünya Savaşı’nda, Kıbrıs’ta, Karabük Demir-Çelik Fabrikası’nda, İzmit’te, Mardin’de, Erzurum’da, Hatay’da ve nice yer ve zamanda halk için çalıştı. 27 Mayıs 1960’da 12 Eylül 1980’de 15 Temmuz 2016’da kimseye boyun eğmedi. Bu parti 9 Eylül 2020’de 97’nci yaşını kutlayan Cumhuriyet Halk Partisi. Tecrübesi, ilkleri ve en önemlisi Cumhuriyet’ten aldığı gücüyle 97 yıldır halkın sesiyiz ve halk için çalıştık. Cumhuriyet Halk Parti’mizin 97’nci yıl dönümü tüm halkımıza ve Cumhuriyetimize hayırlı olsun. Onlarca asır daha beraber olmak dileğiyle” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR