CHP

CHP’nin Mersin delegesi Ankara yolunda

24 Haziran seçimleri sonrasında değişim ve kurultay taleplerinin dillendirildiği Cumhuriyet Halk Partisi’nde olağanüstü kurultay isteyen delegelerin bugün Ankara’ya imza için gideceği iddia edildi. Mersin’den de bir grup delege de Ankara’ya gidiyor.

CHP’nin Mersin delegesi Ankara yolunda

9 Temmuz 2018 11:19
-A

+A

 
 
 
Cumhuriyet Hal Partisi’nde 24 Haziran seçimlerinin ardından olağanüstü genel kurul yeniden gündeme geldi.
Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimlerinde; CHP’nin adayı Muharrem İnce oyların yüzde 30,64’nu alırken, milletvekilliği seçim sonucunda CHP’nin oyu yüzde 22,64’de kaldı. CHP’nin 1 Kasım seçimlerindeki oyu yüzde 25,31 idi.
 
634 DELEGENİN İMZASI GEREKİYOR
Son yıllarda her seçimden yenilgiyle çıkan CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, meydanlara büyük umut, heyecan ve enerji yarattı. CHP, 24 Haziran’da da hayal kırıklığı yaratınca, umudunu Muharrem İnce’ye bağlayanlar, parti genel başkanının Muharrem İnce olması yönünde taleplerinin dile getirdi. Bu talepler ve partinin aldığı oy üzerinden yeniden genel kurul tartışmaları başladı.
CHP’de olağanüstü kurultayın toplanması için 634 delegenin imzası gerekiyor. CHP’li delegelerin bugün Ankara’ya imza için gideceği, Mersin’den de bir grup delegenin de Ankara’ya olacağı iddia edildi.
 
MUHARREM İNCE BİR RÜZGAR YAKALADI…
CHP’de 790 oyla Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazandığı genel kurulda, Muharrem İnce, 447 oy almıştı. Muharrem İnce’nin 24 Haziran’da yarattığı rüzgarın delegeleri de etkilediği ve Kılıçdaroğlu karşısında kazanabileceği ifade ediliyor.
 
İL YÖNETİMİ DE TOPLANIYOR
Öte yandan Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl ve İlçe örgütleri seçimlerden sonra hiç toplanmadığı haberimizin ardından, İl Başkanının, yönetimi toplantıya çağırdığı öğrenildi. Edindiğimiz bilgiye göre; CHP Mersin İl Örgütü, yarın toplanıyor. İl Başkanının, sürekli “ortak akıl” vurgusu yapmasına rağmen, yönetim kurulunu toplamadan ve delegelerin fikrini sormadan basının karşına geçerek olağan üstü genel kurul ile ilgili görüşlerinin açıklaması büyük tepki toplamıştı.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 588 Oy (%29)

  • HAYIR : 693 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 742 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku