CHP NİĞDE İL BAŞKANI ERHAN ADEM, “128 MİLYAR DOLAR NEREDE” AFİŞİ İÇİN İFADEYE ÇAĞRILDI

CHP 14 Nisan 2021 14:44
Videoyu Aç CHP NİĞDE İL BAŞKANI ERHAN ADEM, “128 MİLYAR DOLAR NEREDE” AFİŞİ İÇİN İFADEYE ÇAĞRILDI
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi Niğde İl Başkanı Erhan Adem, İl Başkanlık binasına astıkları “128 milyar Dolar nerede?” pankartı için savcılığa ifade vermeye çağrılırken, parti binasındaki pankart polis gözetiminde indirtildi.
 Türkiye’nin dört bir yanında Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlıklarına, İlçe Başkanlıklarına ve sokaklardaki panolara, “128 milyar Dolar nerede?” yazan afişler Savcılık talimatları ile polis eşliğinde kaldırılıyor. CHP Niğde İl Başkanlığında yaşanan olayda, Savcılık emri ile CHP İl Başkanlık binasına gelen bir ekip, CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem’i ifadeye çağırarak, binaya asılı pankartı çıkarttırdı. 
KÜLLİYE RESMİ OLDUĞU İÇİN 
 Savcılık tarafından verilen el koyma kararını okuyan Niğde İl Başkanı Erhan Adem, afişin üzerinde külliye resmi olduğu için çıkarıldığını öğrenmesinin ardından, “Külliyenin resmi olmasa demek ki soru sormanın bir şeyi yok. Alın biz yarın yenisini takacağız. Maalesef ki Türkiye’de 128 milyar Dolar’ı sormak suç oluyor. Türk milleti adına sorduk halbuki. Sormaya da devam edeceğiz. 128 milyar Dolar nerede?” dedi.
İFADEYE ÇAĞIRILDIĞI ÖĞRENİLDİ
Öte yandan Başkan Adem’in, afişle ilgili ifade vermeye çağırıldığı da öğrenildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR