CHP MİLLETVEKİLİ YALIM, İSMET İNÖNÜ’YÜ ANDI

CHP 24 Aralık 2020 17:04
Videoyu Aç CHP MİLLETVEKİLİ YALIM, İSMET İNÖNÜ’YÜ ANDI
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak Milletvekili Özkan Yalım, İsmet İnönü’nün 47’nci ölüm yıl dönümü vesilesiyle bir anma mesajı yayınladı.

Kurtuluş Savaşı’nda verdiği mücadelelerde büyük zaferler elde eden, Cumhuriyet’in ilk Başbakanı ve ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün vefatının 47’nci yılında, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım anma mesajı yayınladı. Yalım mesajında şu ifadelere yer verdi:
“I. Dünya Savaşı’nın zorlu geçen günlerinden sonra Anadolu’nun düşman işgalinden kurtarılması adına Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yanında mücadele eden, İnönü Savaşları’nın komutanı, Cumhuriyet’in ilk Başbakanı ve ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün aramızdan ayrılışının 47’nci yılında kendisini sevgi, saygı ve minnetle anıyorum. Türkiye’nin demokrasisi için çabalayan, çok partili hayatın başlamasında büyük katkıları olan ve II. Dünya Savaşı’nda büyük bir azim ve çabayla Türkiye’yi bataklığa düşmekten kurtaran büyük bir Devlet Adamı. Cumhuriyet Halk Partisi’nin uzun yıllar Genel Başkanı olarak siyasettin her alanında takındığı hoşgörü ve sulh tavırlarıyla günümüz ve yarınımız için bir örnek teşkil etmektedir. O’nun, Türkiye’deki demokrasi mücadelesine sunduğu katkılarını görmezden gelerek, adına ve unvanına leke sürmek isteyenler mevcut. Tarihi çarptıran, dönemin koşullarını göze almadan dile getirilen bu ifadeler sadece İsmet İnönü’nün şahsına değil Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihine de bir saldırıdır. Bu yüzdendir ki okumalı, bilmeli ve Cumhuriyet’imizin ilk Başbakanı İsmet İnönü’nün ülkesine katkılarını her yerde dile getirmeliyiz. O’nu bilen ve düşüncelerine vakıf bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak bıraktığı değerlere sahip çıkacak ve bu değerleri daha da ileriye taşımak adına mücadele edeceğim” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR