CHP MİLLETVEKİLİ SÜLLÜ: “GEREKLİ SAYGININ GÖSTERİLMESİNİ BEKLERDİK”

CHP 16 Şubat 2021 17:44
Videoyu Aç CHP MİLLETVEKİLİ SÜLLÜ: “GEREKLİ SAYGININ GÖSTERİLMESİNİ BEKLERDİK”
A
a
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rize’de düzenlediği kongreye ilişkin açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, “evlatlarımızın şehadetleri karşısında gerekli saygıyı göstermesini ve ulusal yas ilan edilmesini beklerdik” dedi.
Rize’deki AKP kongresinde, Gara’da şehit düşen isimlerden birinin annesi telefonla bağlanarak, Cumhurbaşkanı ile konuşturulmaya çalışıldı. Acılı anne ağlamaktan konuşamazken, kongrede Cumhurbaşkanı’nın güldüğü dikkatlerden kaçmadı.
“ULUSAL YAS İLAN EDİLMESİNİ BEKLERDİK”
Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, “AKP millettin derdiyle dertlenmek yerine acılarımız üzerinden siyasi rant peşinde. Bir Eskişehirli olarak, Eskişehir’de şehidimiz henüz toprağa verilmeden, AKP Genel Başkanının Rize’de şenlik havasında gerçekleştirilen kongreden şehit ailesine bağlanıp, üstelik hoparlöre konuşmayı yansıtarak siyasi malzeme olarak kullanıp, duygu sömürüsü yapmasını kınıyorum. Suudi Arabistan kralı öldüğünde yas ilan eden anlayışın, Rize Kongresi’nde Karadeniz şivesiyle espriler yapıp gülmesi ve güldürmesi yerine, 2015 ve 2016 yılından beri, 5-6 yıldır teröristlerin elinde rehin tutulan evlatlarımızın şehadetleri karşısında gerekli saygıyı göstermesini ve ulusal yas ilan edilmesini beklerdik.” dedi.

“AKP SİYASETEN YOK OLMAKTAN KURTULAMAYACAK
AKP’nin siyaseten yok oluştan kurtulmak için tükenmiş politikalarını gizlemeye çalıştığını vurgulayan Süllü, “ AKP artık halkın acılarının da, derdinin de farkında değil. AKP Genel Başkanı kendisine ‘evime ekmek götüremiyorum’ ya da ‘açım’ diyen vatandaşları görünce tüm gerçeklerden kopuyor, vatandaşlar baskı ile açıklama yapmaya zorlanıyor. Tüm zorlamalara karşın ne vatandaşın gerçekleri görmesi engellenebilir ne de AKP’nin yok oluşu” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR