CHP Milletvekili Özkan Yalım: Murat Dağı’nda maden şirketine izin vermeyeceğiz

CHP 25 Ağustos 2020 15:06
Videoyu Aç CHP Milletvekili Özkan Yalım: Murat Dağı’nda maden şirketine izin vermeyeceğiz
A
a

CHP Milletvekili Özkan Yalım: Murat Dağı’nda maden şirketine izin vermeyeceğiz

CHP'li Özkan Yalım Murat Dağı’nda altın madeni arayan firmanın çalışma sahasına giderek analiz için açılan sondaj kuyularını inceledi. Yalım, “Murat Dağı’nda maden şirketine izin vermeyeceğiz” dedi.

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım ve beraberindeki heyet Uşak Banaz Bahadır Köyü Murat Dağı’nda altın madeni arayan firmanın çalışma sahasına giderek analiz için açılan sondaj kuyularını inceledi. Yalım inceleme sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Murat Dağı’nın eteklerinde yapılan kuyu çalışmalarında beş ile yedi metre kazılan kuyuyu tespit ettiklerini ifade eden Yalım, “Bu kuyuda ne arıyorlar? Altın aradıklarından şüpheleniyoruz. Murat Dağı’nın zirvesinde rok makinesi 103 metre derinliğinde ve numuneleri gördük. Makinenin çıkardığı numune toprakta ne kadar altın madeni olduğunu tespit edecek. Burası altının çok değerli olduğu son günlerde şirketlerin ağzının suyunun aktığı bir bölge. Ege'nin havasını ve özellikle suyunu çıkaran Murat Dağı’nda en ufak bir maden şirketinin burada kuyu kazmasına izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

Yalım en kısa zamanda gerekli hukuki işlemleri başlatacaklarının da altını çizerek, “Daha önce Gediz Kütahya’da biz sonradan müdahil olmuştuk ve başarıya ulaştık gördüğünüz gibi şimdi yolun başındayız duyarlı olan tüm vatandaşlarımızın desteği ile Murat Dağı’nda maden çıkarılmasını engelleyeceğiz” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR