CHP'li Yüksel'den 3 Aralık Uluslararası Engelliler Günü mesajı

CHP 2 Aralık 2020 22:06
Videoyu Aç CHP'li Yüksel'den 3 Aralık Uluslararası Engelliler Günü mesajı
A
a
HEP BİRLİKTE ENGELLERİ KALDIRALIM

CHP Sinop İl Başkanı İnan Savaş Yüksel, engelli bireylerin yaşamını kolaylaştıracak, çevreye uyumlarını sağlayacak, üretkenliklerini artıracak, yaşamlarına kalite katacak her türlü desteğin verilmesi gerektiğine vurgu yaparak,  "Hep birlikte engelleri kaldıralım" çağrısı yaptı.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sinop İl Başkanı İnan Savaş Yüksel, 3 Aralık Uluslararası Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 
Engelli yurttaşların yaşamın her alanında var olabilmeleri için fiziki engellerden başlayarak önlerindeki tüm engellerin kaldırılması gerektiğini dile getiren Başkan Yüksel, "Engelli yurttaşlara yaşamı kolaylaştıracak, çevreye uyumlarını sağlayacak, üretkenliklerini artıracak, yaşamlarına kalite katacak her türlü desteği verilmelidir. Yerel yönetimlerin sorumluluğu altında, tüm fiziksel alanlar engellilere yönelik olarak düzenlenmelidir. Engelli yurttaşlarımızın yaşamın her alanında var olabilmeleri için önlerindeki engeller kaldırılmalıdır. Engelli ailelere yönelik eğitim ve sosyal danışmanlık hizmetleri yaygınlaştırılmalı, ulusal düzeyde rehabilitasyon merkezleri oluşturulmalıdır. Engelli yurttaşlarımızın yaşadığı sorunlar hepimizin ortak sorunu. Eşit yurttaşlığın gereği olarak önlerindeki engelleri hep birlikte kaldıralım" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR