CHP’Lİ YÜKSEL: “SAĞLIK BAKANI’NIN KONGRELERE ‘DUR’ DEMESİNİ BEKLERDİM”

CHP 25 Şubat 2021 13:12
Videoyu Aç CHP’Lİ YÜKSEL: “SAĞLIK BAKANI’NIN KONGRELERE ‘DUR’ DEMESİNİ BEKLERDİM”
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özkan, kongreler sonrası şehirlerdeki gözle görülür vaka artışlarıyla ilgili, “Sayın Sağlık Bakanı’nın kongrelere ‘dur’ demesini beklerdim. Sağlık çalışanı meslektaşlarımızın emekleri için bu duruşun sergilenmesi gerekiyordu” dedi.
 Farklı illerde gerçekleşen kalabalık AKP kongreleri sonrasında, kongre yapılan şehirlerde gözle görülür vaka artışları yaşandı. Özellikle Karadeniz bölgesinde Ordu, Trabzon, Rize gibi şehirlerde yeni önlemler hayata geçirildi. Gelişmelerle ilgili CHP Bursa Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özkan bir değerlendirme yaparak, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sessizliğine sitem etti.
“SAĞLIK ÇALIŞANLARININ EMEKLERİ İÇİN BU DURUŞUN SERGİLENMESİ GEREKİYORDU”
 Sağlık çalışanlarının aylardır ailelerinden uzak kalarak mücadele ettiğini hatırlatan Milletvekili ÖZKAN, “Bir sağlık çalışanı olarak, meslektaşlarımızın neler yaşadığını birinci dereceden gören ve duyan birisiyim. Hepsinin ötesinde bu durumu fark etmek için sektörün içerisinde olmaya da gerek yok. Tüm bu yaşananların yanında, AKP kendi derdinin peşine düştü ve kalabalık kongreler yaptı. Bu büyük ve kalabalık kongreler ülkemize çok pahalıya patlayacak. Sayın Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kongrelere ‘Dur’ demesini beklerdim. En azından sağlık çalışanı meslektaşlarımızın emekleri için bu duruşun sergilenmesi gerekiyordu” dedi.
“GENÇLERİMİZİN VE AİLELERİNİN HAYATLARINI RİSKE ATAMAYIZ”
Liseli öğrencilerin sınavlarının yüz yüze olmasına da karşı çıkan ÖZKAN, “Şimdi Sağlık Bakanlığı’nın geç olmadan atması gereken bir adım var. Lise öğrencilerinin sınavlarını yüz yüze yapmak büyük bir hata. Milyonlarca öğrenci bir anda yer değiştirecek. Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi büyükşehirlerde vaka sayılarına büyük etkisi olacak. Gençlerimizin ve ailelerinin hayatlarını riske atamayız. Adımlar dikkatli atılmalı. Her hata ülkemize binlerce cana, yüz milyonlarca zarara neden oluyor” ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR