Mersin

CHP’li Yelkovan, Özgecan Aslan’ı andı KADINA ŞİDDET SON BULSUN!

Cumhuriyet Halk Partisi Akdeniz Belediye Başkan adayı Sabit Yelkovan, Özgecan Aslan’ın ölümünün üzerinden geçen zamana rağmen şiddetin devam ettiğine işaret ederek, kadına yönelik şiddetin son bulması için gerekli düzenlemelerin acilen hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi.

CHP’li Yelkovan, Özgecan Aslan’ı andı  KADINA ŞİDDET SON BULSUN!

11 Şubat 2019 11:20
-A

+A


Cumhuriyet Halk Partisi Akdeniz Belediye Başkan adayı Sabit Yelkovan, 11 Şubat 2015’te cinayete kurban giden Özgecan Aslan’ın ölümünün yıldönümünde; Türkiye’de artarak devam eden kadına yönelik şiddete dikkat çekti.
Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın evine dönmek için bindiği minibüsün sürücüsü tarafından henüz 19 yaşındayken öldürüldüğünü anımsatan Yelkovan, “Özgecan’ımızın ölümü hepimizi derinden üzmüş, kadına yönelik şiddete karşı Mersin’den yükselen ses tüm Türkiye’de çığlık olmuştu. Ne yazık ki ülkemizin en önemli sorunlarından biri olan kadına yönelik şiddet artarak devam etti. Kadına şiddet en yaygın insan hakkı ihlallerinden biri ve çözülmesi gereken en yaygın toplum sorun.
Kadına ve çocuğa yönelik her türlü şiddet, istismar ve ihmalin önlenmesi için suçu işleyenlere, en üst seviyeden ceza verilmelidir.
Ölümünün 4. yılında Özgecan Aslan’ı rahmetle anıyor, kadına ve çocuğa yönelik her türlü şiddetin son bulmasını temenni ediyorum” dedi.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku