CHP'li Yavuz, tam kapanmada çalışamayacak olan esnafa işaret etti

Gündem 28 Nisan 2021 15:05
Videoyu Aç CHP'li Yavuz, tam kapanmada çalışamayacak olan esnafa işaret etti
A
a
YASAK ÇOK DESTEK YOK!

CHP Diyarbakır Bağlar İlçe Başkanı Recep Yavuz, 17 gün boyunca kısıtlamadan muaf olmayan tam kapanmanın ardından nasıl geçineceğini düşündüğünü belirterek, "Tam kapanma genelgesinde yasak çok ama destek yok" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır Bağlar İlçe Başkanı Recep Yavuz, milyonlarca vatandaşın 17 gün boyunca eve hapsolacağını belirterek, günlük kazandığını günlük tüketen vatandaşların halinin ne olacağını sordu.
Pandemi sürecinin doğru yönetilememesi nedeniyle vaka sayısının arttığını ifade eden Başkan Yavuz, "Pandemi süreci bile ayrımcılıkla yönetildi. Vatandaş eşinin dostunun cenazesine gidemezken; iktidara yakın olanlar toplu namazlar kıldı. Dernekler, sendikalar kongrelerini ertelerken; iktidar partisi lebaleb kongreler yaptı. Gelinen son noktada fatura yine vatandaşa kesildi. Günlük kazandığı ücretle geçinen seyyar satıcılar, çiçekçiler, sokak müzisyenleri, yasaktan muaf olmaya esnafın durumu ne olacak? 42 maddelik genelgede yasak çok ama destek yok! Geçen yıl pandemi sürecini atlatabilmek için kredi çeken vatandaş borcunu ödeyemez noktaya geldi. 17 gün boyunca bu vatandaşlar evinde ne yiyip içecek. Kapanmaya giderken 17 gün sonunda daha büyük felaketler ortaya çıkmaması için acil önlemler alınmalı" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR