CHP

CHP'li vekillerden ilk tepki!

Ergenekon kumpasının çökmesinin ardından CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'den açıklama geldi

CHP'li vekillerden ilk tepki!

3 Temmuz 2019 13:15
-A

+A

Yargıtay'ın bozma kararının ardından görülen 235 sanıklı Ergenekon davasında karar açıklandı. "Ergenekon örgütünü kurma", "yönetme" suçundan tüm sanıklar beraat etti. Sanıklardan Alparslan Arslan'a ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Sanıklar Osman Yıldırım, Erhan Timuroğlu ve İsmail Sağır'a ise müebbet hapis cezası verildi.

Yıllar sonra gelen karara CHP'li milletvekillerinden tepki geldi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Ergenekon'un bu ülkenin aydınlarına yönelik bir kumpas olduğunu ilk günden söyledik. Yaptığımız uyarılara sessiz kalanlar, o gün "davanın savcısıyım", "ülke bağırsaklarını temizliyor" diyenler, hayatların kararmasından, masumların haksızca yaftalanmasından 1. derece sorumludur." ifadelerini kullandı. 

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ise Twitter'dan "Türlü yalanlarla, iftiralarla yola çıktılar. Varolmayan bir örgüte üye olmakla insanları suçladılar. Türkiye'nin yetişmiş aydın, düşünür, bilim insanı, subay ve yazarlarının özgürlüğünü ve ömrünü çaldılar. Bu ülkeye karşı suç işlediler. Tarihe böyle geçecekler" diye yazdı.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku