Siyaset

CHP’Lİ TORUN, YEREL SEÇİM SONUÇLARINI DEĞERLENDİRDİ

“42 MİLYON CHP’Lİ BELEDİYELERDEN HİZMET ALACAK” “11’İ BÜYÜKŞEHİR TOPLAMDA 250 BELEDİYE ALDIK” “HALKIN BU GÜVENİNE LAYIK OLMAK İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ” “ÇUBUK’DAKİ SALDIRIDAN DAHA FAZLA SÖYLEMLER YARALADI”

CHP’Lİ TORUN, YEREL SEÇİM SONUÇLARINI DEĞERLENDİRDİ

26 Nisan 2019 09:19
-A

+A

YouTube üzerinde yayın yapan Siyaset Meydanı’na konuşan CHP’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, ilk olarak 31 Mart 2019 yerel seçimlerini değerlendirdi. 
 
Seçimlerin olumsuz koşullarda yapıldığına dikkat çeken Torun, “Gerçekten bir parti devletiyle karşı karşıyaydık” diyerek şöyle devam etti:
 
“Her seçim bölgesinde inanılmaz bir baskı vardı. Demokratik bir ülkeye yakışmayan tavırlarla karşı karşıya kaldık. Ama milletimizin iradesiyle bugün 41 milyon 839 bin vatandaşımız CHP’li belediyelerden hizmet alacak. O anlamda bu başarımızın da bir göstergesidir. Tabiki bu sürece başlamadan İYİ Parti ile kurduğumuz Millet İttifakı, vatandaşımız tarafından teveccüh gördü. Bugün 11 büyükşehir, 10 il, 150 civarında ilçe ve 60 civarında belde ile toplamda 250 belediye de başarılı olduk. Halkımızın bizi gösterdiği bu güvene layık olmak için de gece gündüz çalışacağız.”
 
İSTANBUL VE YSK
 
Ak Parti ve MHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine ilişkin Yüksek Seçim Kurulu’na yaptığı başvuruya ilişkinde değerlendirmelerde bulunan Torun, sürecin olumlu sonuçlanacağı yönünde inançlarının tam olduğunun altını çizerek şunları söyledi:
“Şu anda İstanbul’da devam eden YSK’nın bir karar süreci var. Ama o karar sürecinde de olumlu bir karar bekliyoruz. YSK siyasallaşmamışsa hak yerini bulacak ve en kısa süre içinde de İstanbul’la ilgili itirazda son bulmuş olacaktır. Şu anda en son alınan karar bizi üzse de, nihayi kararın olumlu olacağına inancımız tamdır. Hiçbir endişemiz yok. Zaten büyükşehir belediye başkanımız Ekrem İmamoğlu’da görevine başladı. Şu anda ikinci meclisini de yaptı. Sorunların çözümüne odaklandı. İnşallah İstanbul’da bütün 16 milyonun hizmetinde olacak ve sorunları çözme yolunda hızla ilerleyecek. Ben olumsuz olacağını düşünmüyorum. Böyle bir şeyi asla düşünmüyoruz. Öyle bir şey de yok zaten. Şu anda Ekrem İmamoğlu görevinin başındadır ve bu sürecinde en olumlu şekilde sonuçlanacağına inanıyorum.”
 
ÇUBUK OLAYI
 
Ankara’nın Çubuk İlçesi’ne bağlı bir köyde şehit cenazesinde katılan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik yaşanan saldırı olayını da değerlendiren Torun, “Bu olay son derece üzüntü veren bir şey ve hepimizi çok ciddi derece derinden yaraladı. Bir o kadar da sonrasında yaşananlar, siyasi parti liderlerinin söylemleri daha fazla yaraladı. Orada bir linç girişimi vardı, orada bilinçli bir provokasyon vardı, orada devletin olumsuzluğa karşı çaresizliği daha doğrusu eksikliği vardı. Yaşanılanlar kadar bir o kadar da Ak Parti ve MHP Genel Başkanı’nın sözleri bir o kadar yaralayıcıydı.”
 
Türkiye’nin atık gerçek gündemine dönmesi gerektiğini belirten Torun, dövizdeki hareketliliğe, işsizliğe ve ekonomik sorunlara da dikkat çekti. Torun, “bu ülkede insanlar patates, soğan kuyruğunda. Biran önce sorunlara yönelik çözümler bulmamız lazım. Biz de bunu yapacağız” dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku