CHP'li Tahiroğlu'ndan 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü mesajı

CHP 9 Aralık 2020 09:37
Videoyu Aç CHP'li Tahiroğlu'ndan 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü mesajı
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu, Türkiye'nin de kabul ettiği İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'ne taraf devletlerin temel insan haklarını korumayı taahhüt ettiğini anımsattı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu, 10 Aralık İnsan Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.  Başkan Tahiroğlu, mesajında; "Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda 10 Aralık 1948 yılında kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin Türkiye'de 1949 yılında Resmi Gazetede yayınlanarak kabul edildi. Bildirge; bütün insanların özgür, onur ve haklar bakımından eşit doğduğunu ortaya koyar. Bildirgeye imza atan üye devletler, insan haklarının ve temel özgürlüklerin evrensel olarak saygı görmesi ve gözetilmesini sağlamayı taahhüt etmiştik. Tüm dünyada yaşanan hak ihlallerini ortadan kaldırmak için devletler üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmelidir. 
Herkes ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasal ya da başka türden kanaat, ulusal ya da toplumsal köken, mülkiyet, doğuş veya başka türden statü gibi herhangi bir ayrım gözetilmeksizin, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nde belirtilen bütün hak ve özgürlüklere sahiptir" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR