CHP'li Tahiroğlu, Van depreminin yıldönümünde bir mesaj yayınladı

CHP 23 Ekim 2020 12:02
Videoyu Aç CHP'li Tahiroğlu, Van depreminin yıldönümünde bir mesaj yayınladı
A
a

CHP'li Tahiroğlu, Van depreminin yıldönümünde bir mesaj yayınladı

GEREKLİ DERSLER ÇIKARILMALI

CHP Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu, Türkiye'de yaşanan ve büyük yıkımlara neden olan depremlerden gerekli derslerin çıkarılması gerektiğini belirterek, Hastaneler, okullar, kamu hizmet binaları, köprüler, viyadükler ve tüneller gibi halkımızın toplu olarak kullandığı tüm yapıların, bir program içinde hızla depreme dayanıklı hale getirilmelidir" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu, Türkiye'nin yaşadığı en acı olaylardan biri olan Van depreminin yıldönümünde bir mesaj yayınladı.
Başkan Tahiroğlu, "23 Ekim ve 9 Kasım 2011 depremlerinde toplam 644 vatandaşımız hayatını kaybetti, bin 966 vatandaşımız yaralandı. Yakınlarını kaybedenleri acıları aradan geçen zaman rağmen hala taze" dedi.
Depremin etkilerini en aza indirecek güvenli yaşam ortamlarının kurmanın devletin öncelikli görevi olduğuna dikkat çeken Başkan Tahiroğlu, "Ülkemizde yaşanan ve büyük yıkımlara neden olan depremlerden gerekli dersler çıkarılmalıdır. Hastaneler, okullar, kamu hizmet binaları, köprüler, viyadükler ve tüneller gibi halkımızın toplu olarak kullandığı tüm yapıların, bir program içinde hızla depreme dayanıklı hale getirilmelidir. Deprem riski yüksek bölgelerde kentleri deprem afetine hazırlamak devletin temel görevlerinden biridir" ifadelerini kullandı.
Başkan Tahiroğlu, Van depreminde yaşamını yitirenleri de andı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR