Mersin

CHP’li Tahiroğlu, Özgecan Aslan’ı andı ŞİDDET OLAYLARI SIRADAN BİR VAKA OLMAKTAN ÇIKMALIDIR

CHP Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu, Türkiye’de kadına yönelik şiddetin sembol isimlerinden olan üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ı ölüm yıl dönümünde andı. Tahiroğlu, “Şiddet olayları sıradan bir vaka olmaktan çıkmalıdır” dedi.

CHP’li Tahiroğlu, Özgecan Aslan’ı andı  ŞİDDET OLAYLARI SIRADAN BİR VAKA OLMAKTAN ÇIKMALIDIR

11 Şubat 2019 10:10
-A

+A


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu, Mersin'de 11 Şubat 2015 günü evine gitmek için bindiği minibüste vahşice katledilen Özgecan Aslan katledilişinin yıldönümünde yayınladığı mesajında; şiddetin körükleyen unsuların ortadan kaldırılması gerektiğini vurgulayarak, 
“Kadının sosyal ve siyasal yaşamın içinde daha etkin rol almasını sağlayan seçme ve seçilme hakkı, Türkiye’de birçok Avrupa ülkesinden daha önce tanındı. Ancak buna rağmen hala ülkemizde kadına yönelik şiddeti, cinayeti, tacizi ve tecavüzü konuşuyoruz.  Türkiye, artık kadına ve çocuğa yönelik şiddetle yüzleşmelidir. Şiddet olayları sıradan bir vaka olmaktan çıkmalıdır.  Şiddeti körükleyen nedenleri ortadan kaldıracak her türlü yasal düzenlemeyi hayata geçirmelidir. Kadına ve çocuğa yönelik, şiddet, tehdit, taciz, tecavüz vakalarında indirim uygulanmamalı. En üst sınırdan ceza verilmelidir” ifadelerini kullandı.
Kadın cinayetlerinin sona ermesini dileyen Başkan Tahiroğlu, “Özgecan Aslan’ın ölümünün 4. yılında yaşamını yitiren tüm kadınlarımızı rahmetle anıyorum” dedi.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku