CHP'li Sarı, artan işsizlik ve yoksulluğu değerlendirdi

CHP 29 Nisan 2021 15:05
Videoyu Aç CHP'li Sarı, artan işsizlik ve yoksulluğu değerlendirdi
A
a
VATANDAŞ BİR KEZ DAHA ENFLASYONA EZDİRİLDİ

CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, 4 kişilik ailenin açlık sınırının 2 bin 767, yoksulluk sınırının 9 bin 13 lira olduğuna işaret ederek, "Zamlarla vatandaş bir kez daha enflasyona ezdirildi. Türkiye ekonomisi iyi yönetilmiyor" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı,artan işsizlik ve yoksulluğu değerlendirdi. Türk-İş'in açıkladığı "Açlık ve Yoksulluk Sınırı Araştırması"na işaret eden Başkan Sarı, "Araştırmaya göre, 4 kişilik ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken gıda harcaması tutarını ifade eden 'açlık sınırı' bu ay için 2 bin 767 lira. Gıda ile giyim, konut, ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer harcamaların toplam tutarına denk gelen 'yoksulluk sınırı' ise 9 bin 13 lira olarak açıklandı.
17 gün sürecek 'tam kapanma' başlıyor. Esnaf dükkanını açamayacak. Seyyar satıcı, pazarcı, çiçekçi, gündelikçi olarak geçimini sağlayanlar işe gidemeyecek. Müzisyenler sanatını icra edemeyecek. Yani tam anlamıyla günlük yevmiye ile geçinen emekçi, esnaf tam açlığa mahkum olacak.
100 TL'lik bayram ikramiyesi alan emeklimiz bir kez daha enflasyona ezdirildi. Her gün gelen zamlar vatandaşın belini büktü. Türkiye, her geçen gün daha da yoksullaşıyor. İşsizlik artıyor. Kısacası ekonomi iyi yönetilmiyor" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR