CHP’Lİ SARI: “YAPTIKLARIMIZ, YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR”

CHP 20 Nisan 2021 18:45
Videoyu Aç CHP’Lİ SARI: “YAPTIKLARIMIZ, YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR”
A
a
CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, koronavirüs sürecinde CHP’li belediyelerin yaptıkları yardımların, icraatlerin, iktidara geldiklerinde yapacaklarının bir teminatı olduğunu söyledi.
Pandemide Balıkesir esnafı ve tersine göç ile ilgili durumlara parmak basan CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, özellikle CHP’li belediyelerin koronavirüs sürecinde nasıl çalıştığına da değinerek şu ifadeleri kullandı:
“CHP’Lİ BELEDİYELER HACİMLERİNİN 2 KATI HİZMET İÇİN GAYRET EDİYOR”
“Balıkesir yazın nüfusu 2-3 kat artan, kışın 1 milyon 200 bin civarda nüfusla idame eden yazlık bölgedeki yazlıkçı nüfusla beraber 3-4 milyon gibi bir nüfusa ulaşıyoruz. Şu dönemde yazlıkçı olarak nitelendirdiğimiz vatandaşlarımızın büyük kısmı daha rahat bir yaşam ortamı olması sebebiyle ikamet etmeye devam ediyorlar. Bu anlamda nüfusta ciddi artış var. Bu da mevcut imkânlarla karşılanmaya çalışılıyor. Çünkü bahsettiğimiz bölgelerde çoğunluklu CHP’li belediyeler var. Şu an hacimlerinin 2 katı hizmet üretmek için gayret ediyorlar.”
“CHP’Lİ 8 BELEDİYE İLE VATANDAŞIMIZLA DAYANIŞMA İÇİNE GİRDİK”
Pandemi başladığında tüm parti yöneticilerini topladıklarını ifade eden CHP’li Sarı, kurdukları whatsapp dayanışma hattına dikkat çekti ve ekledi: “İhtiyaç sahiplerinin taleplerini ve isteklerini bu hatta toplamaya başladık. Çünkü o dönemde ne AKP’li Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve AKP iktidarı vatandaşı, esnafı yalnız ve çaresizlik içinde bıraktı. Biz de merkezinde halk olan, vatandaş olan, yaşam olan, canlı olan bir siyaset kurumunu temsil ettiğimiz için hızlı şekilde hem örgütlerimiz hem de CHP’li 8 belediyemizle 2-3 gün içinde erzak kolileriyle bir dayanışma içine girdik. 10 binlerce vatandaşımıza 8 belediyemiz ile kolileri ulaştırdık.” dedi.
“HÜKÜMETİN ORTADA OLMADIĞI BİR DÖNEMDE CHP HALKIN YANINDAYDI”
Başkan Sarı konuşmasının devamında, “Burhaniye Belediyemiz, Türkiye’de belki ilkler arasında girer. Yardımseverlerle beraber kampanya düzenledi. Hükümetin ortada olmadığı bir dönemde, iş yerleri kapanana 1000’er lira verdi. CHP olarak biz yerel yönetimler ve örgütler olarak sokakta, halkın yanındaydık. Maske, koli, maddi yardım, dezenfeksiyon anlamında her türlü ihtiyaçları karşılamaya çalıştık. Hatta üç öğün evlere sıcak yemeğe kadar vatandaşlara ulaştırdık. Bu bizim yönetim anlayışımız. Bu CHP’nin iktidara geldiğinde ülkeyi nasıl yöneteceğini gösterir. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR