CHP’Lİ SARI: “İKTİDAR HARCADIĞI HER KURUŞUN HESABINI VERMEK ZORUNDA”

CHP 14 Nisan 2021 14:33
Videoyu Aç CHP’Lİ SARI: “İKTİDAR HARCADIĞI HER KURUŞUN HESABINI VERMEK ZORUNDA”
A
a
CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, il binasına asılan “128 milyar dolar nerede?” pankartının kaldırılmasına tepki gösterdi.
CHP’nin hükümete yönelttiği “128 milyar dolar nerede?” sorusu gündem olmaya devam ediyor. CHP’nin il ve ilçe binalarına astığı pankartlar ise tek tek toplatılıyor. Son olarak CHP Balıkesir İl Başkanlığı’na asılan pankart da güvenlik güçleri tarafından kaldırıldı. CHP İl Başkanı Serkan Sarı ise pankartların kaldırılmasına yönelik şu ifadeleri kullandı:
“İKTİDAR BU SORUDAN KAÇMAK YERİNE CEVAP VERSİN”
“Halkımızın hakkını sormak için il başkanlığımıza ve ilçe başkanlıklarımıza asmış olduğumuz “128 milyar dolara nerede?” afişlerimizi savcılık kararı ile kaldırıp bizleri ifadeye çağırıyor olsanız da biz görevimizin başındayız. İktidardan beklediğimiz, bu sorudan kaçmak yerine bir cevap vermesi. İktidar temsilcileri harcadığı her kuruşun hesabını vermek zorunda. Bizler Cumhuriyetin kurucu ve koruyucu partisi CHP olarak cevap alana kadar bu soruyu sormaya devam edeceğiz. Bu bizim anayasal ve yasal hakkımız, muhalefet olarak halkımızın bize vermiş olduğu bir görevdir. Baskılar bizleri yıldıramaz. Halkımızı bu zor günlerde yalnız bırakan iktidardan cevap bekliyoruz.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR