Mersin

CHP’li Özyiğit, Özgecan Aslan’ı andı ÖZGECAN DA SON OLMADI

Cumhuriyet Halk Partisi Yenişehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Özyiğit, Türkiye’nin Özgecan Aslan’ın ölümüyle bir kez daha kadına yönelik şiddetle yüzleştiğini anımsatarak, “Ne yazık ki Özgecan da son olmadı” ifadelerini kullandı.

CHP’li Özyiğit, Özgecan Aslan’ı andı  ÖZGECAN DA SON OLMADI

11 Şubat 2019 10:29
-A

+A


Cumhuriyet Halk Partisi Yenişehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Özyiğit, 11 Şubat 2015 tarihinde öldürülen üniversite öğrencisi 19 yaşındaki Özgecan Aslan’ı ölüm yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında kadına yönelik şiddetin azalmadan devam ettiğini söyledi. 
Özgecan cinayeti ile Türkiye’nin kadına yönelik şiddet ile bir kez daha yüzleştiğini ifade eden Özyiğit Özgecan Aslan’ın ardından, kadına yönelik şiddet ve cinayetin en çok konuşulan konulardan biri olduğunu belirterek, “Ancak Özgecan da son olmadı. Tüm Türkiye, kadına yönelik şiddet, taciz, tecavüz ve cinayet konusunda sürdürülen mücadelenin güçlenmesini, yasaların düzenlenmesini istedik. Ama ne yazık ki; Türkiye’de kadına yönelik şiddetin boyutu hiç değişmedi.
Türkiye, kadına şiddet uygulayan zihniyeti var eden, büyüten anlayışla hesaplaşmadığı sürece kadına yönelik şiddet, taciz, tecavüz ve cinayetler sona ermeyecektir” dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku