CHP

CHP’Lİ KÖSE’DEN KAFTANCIOĞLU’NA DESTEK

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, sosyal medya paylaşımlarından dolayı hakkında Cumhurbaşkanı’na Hakaret suçlaması ile dava açılan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancı’ya destek geldi.

CHP’Lİ KÖSE’DEN KAFTANCIOĞLU’NA DESTEK

28 Haziran 2019 16:43
-A

+A

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, sosyal medya paylaşımlarından dolayı hakkında Cumhurbaşkanı’na Hakaret suçlaması ile dava açılan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancı’ya destek geldi. 6 yıldır sorgulanmayan 35 tweeti 17 yıl hapis cezasıyla gündeme getirmenin İstanbul seçimleri sonrası manidar olduğunu söyleyen Köse, “İstanbul’daki Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde gecesini gündüzüne katarak, uyku bilmeden, evini görmeden çalışmalarını yaptığı günlerde İl Başkanımız ile ilgili atılan bu suçlama ve dava açılması manidardır. İstanbul İl Başkanımızın CHP’nin terör örgütüyle bağlantısı olduğu ithamına karşılık televizyonda verdiği haklı cevaplarda sistemin onu cezalandırma yoluna girmesiyle doğrudan bağlantılıdır” dedi.
 
HALKA BEDEL ÖDETME İSTİYORLAR

Halka bedel ödetmenin yolunun Canan Kaftancıoğlu’nun paylaşımları yüzünden cezalandırılması olmaması gerektiğine dikkat çeken CHP’li Köse, “ İstanbul’un koca yürekli kadını, İstanbul için mücadelesini verirken Türkiye’nin aydınlık yüzü de onun için mücadele verecektir. Montaj tweet görüntüleri oluşturularak üzerine atfedilen mesnetsiz iftiralar ile bir siyasi kişiliğin repütasyonuna zarar verilme çabasına çok öncelerden aşinayız.‬ ‪Bizler adalete susamış, demokrasiye inanan kadınlar olarak bu haksızlığın da karşısında dimdik durmaya devam edeceğiz.” Ifadelerini kullandı.
 
İSTANBUL’DA YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri ile ilgili de açıklamalarda bulunan CHP’li Köse, Hak, hukuk ve adalet arayışımız, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı Ekrem İmamoğlu ile kazanmamız ile taçlanmıştır. Bu seçim sadece İstanbul’a değil anadoluya umut olmuştur. İkinci kez mazbatamızı aldık, hakkımız olanı ikinci kez tescillemiş olduk. Artık resmi olarak İstanbul için yeni bir başlangıç vakti.  Liyakatin, eşitliğin, adaletin esas alınacağı yepyeni bir dönem başlıyor İstanbul için.  Teşekkürler İstanbul” şeklinde konuştu.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku