CHP'li Köse'den 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü açıklaması

CHP 9 Aralık 2020 15:37
Videoyu Aç CHP'li Köse'den 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü açıklaması
A
a
BÜTÜN İNSANLAR EŞİTTİR EŞİT DOĞAR

CHP Genel Başkan Danışmanı Fatma Köse, her türlü şiddet ve ayrımcılığın ortadan kalkması için başta İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi olmak üzere, Türkiye'nin insan hakları alanında taraf olduğu tüm uluslararası sözleşme hüküm ve ilkelerini eksiksiz olarak uygulanması gerektiğini vurguladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Danışmanı Fatma Köse, 10 Aralık İnsan Hakları Günü mesajında; İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'nin "Herkes ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasal ya da başka türden kanaat, ulusal ya da toplumsal köken, mülkiyet, doğuş veya başka türden statü gibi herhangi bir ayrım gözetilmeksizin, bu Bildirgede belirtilen bütün hak ve özgürlüklere sahiptir" maddesini anımsattı.
Fatma Köse, "Herkes eşittir. Eşit doğar. Yasalar önünde eşit haklara sahiptir. Her türlü şiddet ve ayrımcılığın ortadan kalkması için ülkemizin başta İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi olmak üzere, insan hakları alanında taraf olduğu tüm uluslararası sözleşme hüküm ve ilkelerini eksiksiz olarak uygulanması öncelikli hedef olmalıdır. Cinsiyet eşitsizliğinin sona erdiği, herkesin yaşam hakkının, düşünce ve ifade özgürlüğünün korunduğu, hukuk ve adaletin olduğu, demokratik ve çağdaş bir dünyanın olması dileği ile 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü kutlu olsun” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR