CHP

CHP’Lİ KIRILMAZ’DAN 25 KASIM MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları Başkan Adayı İzzet Kırılmaz, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla bir mesaj paylaştı.

CHP’Lİ KIRILMAZ’DAN 25 KASIM MESAJI

25 Kasım 2019 16:44
-A

+A

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları Başkan Adayı İzzet Kırılmaz, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla bir mesaj paylaştı. Kadına yönelik şiddetin her geçen gün artarak devam ettiğine dikkat çeken CHP’li Kırılmaz, "2019'un başından bugüne 424 kadın cinayete kurban gitti. En son dün Ayşe Tuba Arslan eşinin saldırısı sonucu Eskişehir'de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Dilerim bugün bir dönüm noktası olur, her türlü önlem alınır ve bundan sonra bu acıları yaşamayız" ifadelerini kullandı.
 
KADINA YÖNELİK ŞİDDET AKP İKTİDARINDA ARTTI
Kadının toplumda çok önemli bir yere sahip olduğuna da dikkat çeken Kırılmaz, “AK Parti iktidarı döneminde kadına yönelik şiddetin arttığına şahit olduk. Bu durum maselef önlenemedi. Kadına yönelik şiddetin karşısına geçebilmek için ağır yaptırımların uygulanması ve toplum olarak topyekün bir mücadelenin içine girilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde kadına yönelik şiddet her geçen gün artacaktır. Kadınına sahip çıkamayan bir toplum olmak istemiyor isek hep birlikte bunun mücadelesini vermeliyiz” şeklinde konuştu.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku