CHP’Lİ HALICI, GÜL ÜRETİCİLERİNİN SESİ OLDU

Gündem 23 Kasım 2021 17:02
Videoyu Aç CHP’Lİ HALICI, GÜL ÜRETİCİLERİNİN SESİ OLDU
A
a
CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, gül çiçeğine uygulanan kota ve güldeki taban fiyata ilişkin açıklamalarda bulundu.
Gül çiçeğine uygulanan kota ve güldeki taban fiyat konusuna ilişkin konuşan CHP’li Halıcı, kota nedeniyle üreticilerin özel sektörün insafına bırakıldığını ve gül üreticilerinin maliyetine çalıştığının altını çizdi. Başkan Halıcı ayrıca sözlerine şunları ekledi:
“ÜRETİCİ, ÖZEL SEKTÖRÜN İNSAFINA TERK EDİLİYOR”
“Keçiborlu ve Gönen’deki hemşerilerimiz, ‘gülün taban fiyatı sizin genel başkanınızın gayreti sonrası 7 TL 80 kuruş olarak açıklandı ama gül çiçeğine kota uygulanıyor ve kota uygulandığı için Gülbirlik hepsini almıyor ve biz özel sektörün insafına terk ediliyoruz’ dediler.”
“ENFLASYON NEREDEN NEREYE GELDİ?”
“7,80 TL taban fiyat. Özel sektörün aldığı fiyat ise 6,50 TL ve kesintilerle Gülbirliğin ödediği fiyat 7 TL 20 kuruş, üreticiden yapılan kesintilerle birlikte. Nisan ayında ayın genel başkanımız 7,50 TL olması gerekir demişti ama o zamandan bu zamana enflasyon ne kadar arttı? Akaryakıta, gübreye ne kadar zam geldi? Enflasyon nereden nereye geldi?”
“HÜKÜMET GÜLBİRLİĞE, GÜLBİRLİK ÜRETİCİYE DESTEK OLSUN”
Başkan Halıcı son olarak mevcut rakamın yeterli olmadığını vurgulayark, “Bu rakam maliyeti anca karşılıyor. Gül üreticisinin sesini duyun ve onlara sahip çıkın. Hükümet Gülbirliğe, Gülbirlik ise üreticiye destek olsun” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR