Mersin

CHP’li Esen’den 10 Kasım Atatürk’ü anma mesajı: “Atatürk, fikirleriyle hep yaşayacak”

CHP Kadın Kolları Mersin İl Başkanı Pakize Esen, Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirleri ile sonsuza kadar yaşayacağını vurguladı.

CHP’li Esen’den 10 Kasım Atatürk’ü anma mesajı:   “Atatürk, fikirleriyle hep yaşayacak”

8 Kasım 2018 13:12
-A

+A


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Kadın Kolları Mersin İl Başkanı Pakize Esen, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Devrimleriyle ölümsüzleşen Atatürk’e duyulan sevgi, saygı ve özlemin hiç eksilmeyeceğini kaydeden Başkan Esen, "Mustafa Kemal Atatürk; üstün nitelikleri, ileri görüşlülüğü, liderliği, siyasi ve askeri başarıları ile bu yüzyıl içerisinde bir kere dünyaya gelen, yaşadığı çağa damgasını vuran bir dünya lideridir. 
Atatürk, tüm yaşamını Türk Milleti’nin özgürlüğüne adamış bir devlet adamı, büyük bir asker, eşsiz bir liderdir. Hepimizin görevi, çağdaş, laik, aydın Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatmaktır. Bu millet cumhuriyeti ve onun kurucusu Ulu Önder Atatürk’ü fikirleriyle, devrim ve ilkeleriyle birlikte ebediyete kadar yaşatacaktır.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyete, onun ilke ve devrimlerine her zaman sahip çıktık, çıkmaya da devam edeceğiz. Cumhuriyetimizi daha aydınlık yarınlara ulaştırmak için çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünde saygı, rahmet ve büyük bir özlemle anıyorum" dedi.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 610 Oy (%29)

  • HAYIR : 716 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 763 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku