CHP'Lİ DEMİRAĞ: TARSUS 100. YIL ÖNCE DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTARILDI

Gündem 27 Aralık 2021 15:16
Videoyu Aç CHP'Lİ DEMİRAĞ: TARSUS 100. YIL ÖNCE DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTARILDI
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi 27. ve 29. Dönem Parti Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, Tarsus’un düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.
"TARSUS HER ZAMAN JEOPOLİTİK ÖNEME SAHİP"
Anneannesi de Fransızlar tarafından kurşuna dizilerek şehit edilen Cumhuriyet Halk Partisi 27. ve 29. Dönem Parti Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, “Bugün, doğduğum büyüdüğüm kadim toprakların şehri Tarsus'umun düşman işgalinden kurtuluşunun 100.yıldönümü. Kurtuluşta emeği olan Atamız başta olmak üzere, dedelerime ninelerime bütün şehitlerimize, gazilerimize ve Fransızların kurşuna dizdiği büyük anneannem Şehit Hüsne Hatun ve bugünü 5 Ocak yerine asıl günü olan 27 Aralık olması için büyük emeği olan tarihçi rahmetli amcam Kurmay Albay Ahmet Özcanarslan'a sonsuz saygı ve minnet duyuyorum” dedi.
Demirağ, mesajında Tarsus'un dini ve tarihi bir öneme sahip olduğunu belirterek;" Savaş yıllarında belki de düşmanların ele geçirmek istediği en önemli yer Tarsus'tu. Gerek jeopolitik önem, gerek manevi önem sebebiyle her dönem mutlaka düşman işgaline uğramıştır. Ama bu işgaller 27 Aralık 1921'de son bulmuş ve Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları Tarsus'u düşman işgalinden kurtarmıştır. Canını ortaya koyup, bu yolda savaşanlara, şehit olanlara, gazi olanlara minnettarız. O göğsünü siper eden kahramanlar olmasaydı Türkiye şu an emperyalizmin kucağıma atılmış, bizler esir olarak kullanılıyor olacaktık. Atatürk ve silah arkadaşlarına bu ülkenin mihenk taşıdır. Hepsinin ruhu şâd olsun. Tarsus emin ellerde, her zaman izindeyiz." şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR