Mersin

CHP’li Cavidan Demirağ’dan 10 Kasım mesajı ATATÜRK TARİHTEKİ EN BÜYÜK KADIN HAKLARI SAVUNUCUDUR

Cumhuriyet Halk Partisi Yenişehir Belediye Başkan aday adayı Cavidan Demirağ, Türk kadınının, Atatürk’ün devrim ve ilkeleri ile getirdiği özgürlüklerin değerinin bilincinde olduğuna vurgu yaparak, Atatürk’ün tarihin en büyük kadın hakları savunucusu olduğunu ifade etti.

CHP’li Cavidan Demirağ’dan 10 Kasım mesajı  ATATÜRK TARİHTEKİ EN BÜYÜK KADIN HAKLARI SAVUNUCUDUR

8 Kasım 2018 10:20
-A

+A


Cumhuriyet Halk Partisi Yenişehir Belediye Başkan aday adayı Cavidan Demirağ, Cumhuriyetin kurucusu başkomutan, eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 80. Yılında yayınladı mesajla andı.
Atatürk ilke ve devrimlerinin getirdiği özgürlüklere vurgu yapan Demirağ, “Atatürk, ilke ve devrimleri ile çağdaş uygarlık seviyesine, demokrasiye, kadın erkek eşitliğine, sosyal hukuk devletine geçmemize önderlik etti. Kadın hakları konusunda ortaya koyduğu fikirleri uzun yıllar sonra ‘uygar ülkelerin’ hazırladığı İnsan Hakları Bildiri ve Sözleşmelerinde yer aldı. Türk kadını, Atatürk’ün devrim ve ilkeleri ile sosyal yaşamda, hukukta, ekonomide, siyasette ve yaşamın pek çok alanında kendisine getirdiği özgürlüklerin değerinin bilincinde. 
Büyük önder Gazi Mustafa Kemal’in ‘En büyük eserim’ dediği ve bize emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni ilke ve devrimlerinin ışığında sonsuza kadar yaşatmak en büyük görevimizdir.
Aramızdan ayrılışının 80. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyorum” dedi.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 610 Oy (%29)

  • HAYIR : 716 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 763 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku