CHP’Lİ ÇAKIR’DAN HÜKÜMETE “TAM KAPANMA” TEPKİSİ

Gündem 4 Mayıs 2021 11:52
Videoyu Aç CHP’Lİ ÇAKIR’DAN HÜKÜMETE “TAM KAPANMA” TEPKİSİ
A
a
“HÜKÜMET BATIRMADIK ESNAF BIRAKMAYALIM DİYE ANT İÇMİŞ”
CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır, tam kapanma ile ilgili açıklamada bulundu.
29 Nisan’da başlayan ve 17 Mayıs’a kadar devam edecek olan tam kapanma uygulaması ile ilgili CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır açıklama yaptı.
“ESNAF VE VATANDAŞ KADERİNE TERK EDİLMEMELİYDİ”
Başkan Çakır yaptığı açıklamada, “Lebalep kongrelerin sonucu olarak koronavirüs vaka artışı dönülemez bir noktaya vardığı için, insanların sağlığı da düşünüldüğünde tam kapanma kararının yerinde hatta geç alınmış bir karar olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bununla beraber bir destek paketi de açıklanmalı, esnaf ve vatandaş kaderine terk edilmemeliydi.” dedi.
“SÜREÇ BAŞTAN SONA FİYASKO”
CHP’li Taner Çakır, “Yaklaşık 2 hafta sonra tam kapanma sona erecek ve hala ne mağdur durumda olan vatandaşa ne de esnafa elle tutulur bir destek verilmedi, üstüne yine bir gece yarısı genelgesiyle ekstra yasaklar getirildi. Sanıyoruz ki hükümet yetkilileri önlerine bir liste çıkarmışlar ve demişler ki batırmadık esnaf bırakmayalım! Buna ant içmişler adeta. Bunun başka bir izahı yoktur. Siz tıka basa kongre yaparken, tarikatlara yaranmak için kalabalık içinde bakanlarla cenazelere katılırken bu tür yasaklar getirmenizin ne koronavirüsü önlemede bir faydası var ne de kimse sizin halkın sağlığını düşündüğünüze inanmıyor. Bir süreç ancak bu kadar baştan sona fiyasko şekilde yönetilir. Yazık!” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR