CHP’Lİ BÜLBÜL’DEN DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

Gündem 11 Aralık 2021 12:36
Videoyu Aç CHP’Lİ BÜLBÜL’DEN DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI
A
a
“AKP İNSANLIĞA MEYDAN OKUYOR”
CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü ile ilgili mesaj yayınladı.
Verdiği mesajda, “AKP’nin hukuksuz ve “insanı öncelemeyen” politikaları yüzünden ülkemizde günbegün insan hakları ihlalleri artmaya devam ediyor. Ancak insan hakları alanında olumlu adımlar atacağımız günler yakın.” Diyen CHP’li Bülbül şu ifadelerle sözlerine devam etti:
“AKP YÜZÜNDEN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ ARTMAYA DEVAM EDİYOR”
“Bütün insanlar özgür olur ve haklar bakımından eşit doğalar. Akıl ile vicdana sahiptirler ve birbirlerine karşı kardeşlik zihniyetiyle hareket etmelidirler. Bu söylem ve ideolojiyi hüküm altına alan İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin 73’üncü yıl dönümündeyiz. İsterdim ki ne dünyamızda ne ülkemizde bir tane dahi hak ihlali yaşanmasın. İsterdim ki ülkemizdeki hak ihlallerini derlediğim bir adalet raporu yazmama gerek kalmasın. İsterdim ki insan hakları alanında ne kadar ileri olduğumuzu bir sevinç ve gururla ifade edeyim. Ancak AKP’nin hukuksuz politikaları ve insanı öncelemeyen politikaları yüzünden ülkemizde gün be gün insan hakları ihlalleri artmaya devam ediyor.”
“BİRÇOK HAK İHLALİ YAŞANIYOR”
“İnsan haklarını ihlal etmek insanlığa meydan okumaktır” diyor Mandela. AKP, insanlığa meydan okuyor. Ülkemizde temel yaşam hakkı, adil yargılanma hakkı, çevre hakkı başta olmak üzere birçok hak ihlali yaşanıyor.”
“ÜLKEMİZDE ADALET ÇIĞLIKLARI VAR”
Ülkede adalet çığlıkları olduğunu ve Türkiye’de yaşayan her 10 bin kişiden 1,09’unun Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne, haklarının ihlal edildiği iddiasıyla başvurduğunu belirten CHP’li Bülbül, Türkiye’nin Rusya’dan sonra Avrupa İnsan Hak Mahkemesi’nde dava sayısı olan ikinci ülke olduğuna da dikkat çekti. 
Hukuk ve adalet alanında siyah bir tablo çizen CHP’li Bülbül son olarak, “Tüm vatandaşlarımızın insan hakları gününü kutluyorum. İnsan hakları alanında olumlu adımlar atacağımız günlerin yakında olduğunu bildirmek isterim. Geliyor gelmekte olan” diyerek sözlerini tamamladı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR