CHP’Lİ BİBER’DEN MARKET DENETİMLERİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA “DENETİM EN TEPEDEN BAŞLAMALIDIR”

CHP 25 Aralık 2021 13:00
Videoyu Aç CHP’Lİ BİBER’DEN MARKET DENETİMLERİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA “DENETİM EN TEPEDEN BAŞLAMALIDIR”
A
a
CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, marketlerdeki denetimlere ilişkin konuştu. Biber, “Asıl denetim döviz kurunun aniden fırlamasına, aniden düşmesine ve o süreçte zengin olanlara yapılmalı” dedi.
Ekonomide yaşanan kriz, hayat pahalılığı, market ürünlerindeki fahiş fiyat artışları ile ilgili iktidar kanadından yapılan açıklamalarla, özellikle zincir marketler hedef tahtasına oturtuldu. Bu kapsamda zabıta ekiplerince zincir marketlerde denetim yapıldı ve ürünlerin etiket fiyatları ile kasa fiyatları arasında tutarsızlık bulunan işletmeler hakkında tutanak hazırlandı.
“CEREMESİNİ HALK ÇEKİYOR”
CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber de marketlere yönelik uygulanan denetimlere ilişkin konuşarak şunları söyledi:
“Türkiye, tek adam yönetiminin bir sonucu olarak bir ekonomik kriz içinde. AKP genel başkanının dilinde de söyleyecek olursak “Erdoğan neden; kriz ise sonuç” Geldiğimiz noktada sorumluluk almayan, döviz düşerken var olduğunu, döviz fırlarken ben yoktum diyen bir zihniyetin yönetiminde ülkemiz bir sağa bir sola savruluyor. Tüm bunların ceremesini ise Erdoğan ve çevresindeki bir avuç yiyici dışında 84 milyon halk çekiyor. Yönetim kabiliyetini yitiren ve anlamsız adımlarla ülkeye ekonomik bir kaos yaşatan Erdoğan, kendisi sorumluluktan kaçtığı gibi başkalarına da sorumluluk yüklemeye çalışıyor. Bugüne kadar toplumun farklı kesimlerini utanmadan hain ilan eden Erdoğan bu kez hedefe marketleri koydu. Şimdi marketlerde denetim söz konusu. Pekâla yapılabilir, ancak asıl denetime tabi tutulması gerekenler marketler değil, döviz kurunu yaptığı konuşmalarla kasıtlı olarak yükselten, attığı adımlarla aniden düşüren ve bu iki süreç arasında zengin olanlara yapılmalıdır. Diyeceğim odur ki bir denetim yapılacaksa en tepeden başlanmalıdır. Çünkü ekonominin bu hale gelmesin, milletin ekmek kuyruklarında saatlerce beklemesine, insanların alım gücünün düşmesine neden olan bir kişi vardır. O da Recep Tayyip Erdoğan’dır.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR