CHP'li Başkan İlter Tellioğlu, Ekonomide Yaşanan Sorunlara Değindi

CHP 19 Kasım 2020 11:50
Videoyu Aç CHP'li Başkan İlter Tellioğlu, Ekonomide Yaşanan Sorunlara Değindi
A
a
HATAY'DA HER KESİM DERTLİ

CHP Payas İlçe Başkanı İlter Tellioğlu, mülteci sayısındaki yoğunluk nedeniyle işsizliğin her geçen gün arttığı Hatay'da hem üreticinin hem sanayicinin zor günler yaşadığını belirterek, "Tarımda uzun zamandır sorunlar yaşanıyor. İhracatçı dertli. Sınırda yaşanan çatışmalar nedeniyle turist sayısının azaldığı kentimizde salgınla birlikte sayı bitme noktasına geldi. Yani her kesim dertli" dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Payas İlçe Başkanı İlter Tellioğlu, önemli bir tarım ve turizm kenti olan Hatay'da yaşanan ekonomik sorunlara değindi. 
Türkiye'nin Ortadoğu'ya açılan kapısı olan Hatay'ın Suriye'de yaşanan iç çatışmalardan en çok etkilenen illerin başında geldiğine dikkat çeken Başkan İlter Tellioğlu, "Kentimizdeki mülteci yoğunluğu nedeniyle işsizlik arttı. Hatay önemli ticaret kenti olmasının yanında önemli bir tarım ve turizm kenti. Ancak yaşanan sorunlar bu sektörleri de etkiledi. Suriye ile yaşanan sorunlar ticareti olumsuz etkiledi. Sanayici kan ağlıyor. Tarımda yaşanan sorunlar diğer illerde olduğu gibi Hataylı üreticiyi de etkiledi. Ürün satışları maliyetleri karşılamıyor. Sınırda yaşanan çatışmalar nedeniyle turist sayısı uzun zamandır azalmıştı. Pandeminin de etkisi ile bitme noktasına geldi. Esnafımız tüm Türkiye'de olduğu gibi zor bir süreçten geçiyor. Ekonomik krizden en çok etkilenen sektörlerin başında gelen küçük yatırımcının sorunları pandemi dönemi ile daha da arttı" dedi.

KRİZ DAHA DA DERİNLEŞECEK
Alınan yeni tedbirler sorunların yaşandığı sektörlerde krizin daha da derinleşeceği uyarısı yapan Başkan İlter Tellioğlu, " 2 milyona yakın esnaf kepenk kapatma noktasına geldi. Sokağa çıkma yasağı nedeniyle sorunlar daha da artacak. Şimdi de acı reçete gündeme geldi. Elektrik, su, kira gibi borçları ertelenmeli. Esnafa ve yanlarında çalışan emekçilere nakit desteği sağlanmalıdır. Yurttaşımızın acı reçeteye değil sorunlarını çözecek acil eylem planına ihtiyacı var" ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR