CHP'li Başkan Binzet'te Öğretmenler Günü mesajı

CHP 23 Kasım 2020 14:19
Videoyu Aç CHP'li Başkan Binzet'te Öğretmenler Günü mesajı
A
a
İNSANLIĞA SAYGIYI ÖĞRETMEN ÖĞRETİR

CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, öğretmenlerin ek iş yapmak zorunda kalmadan insan onuruna yakışır bir ücret ile yaşamını sürdürebilmesi gerektiğini belirterek, "İnsanlığa saygıyı, ülke ve ulusa sevgiyi, toplumla dayanışma ve paylaşma duygusunu öğretmen öğretir" dedi. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. 
Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder" sözleri ile eğitimin önemine vurgu yapan Başkan Binzet, şunları kaydetti: 
"Öğretmenlerin ek iş yapmak zorunda kalmadan insan onuruna yakışır bir ücret ile yaşamını sürdürebilmelidir. Atama bekleyen öğretmenlerin ataması derhal yapılmalıdır. Sözleşmeli ve ücretli öğretmen uygulamasına son verilmeli, tüm öğretmenler kadroya alınmalıdır.
İnsanlığa saygıyı, ülke ve ulusa sevgiyi, toplumla dayanışma ve paylaşma duygusunu öğretmen öğretir. Öğretmenlere sahip çıkılması, öğretmenliğin yeniden saygın ve çekici bir meslek haline getirilmesi için yapısal değişiklikler yapılmalıdır. Eğitimden asla taviz verilemez. Eğitim emekçileri de hak ettiği değeri görmelidir. Bu inançla tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR