CHP'li Başkan Av. Yüksel, Öğretmenler Günü'nü kutladı

CHP 23 Kasım 2020 20:58
Videoyu Aç CHP'li Başkan Av. Yüksel, Öğretmenler Günü'nü kutladı
A
a
TÜM ÖĞRETMENLER KADROYA ALINMALIDIR 

Cumhuriyet Halk Partisi Sinop İl Başkanı Av. İnan Savaş Yüksel, eşitlik ilkesine aykırı olan sözleşmeli ve ücretli öğretmen uygulamasının sona ermesi gerektiğini belirterek, " Okullardaki öğretmen açığı giderilmeli, tüm öğretmenler kadroya alınmalıdır" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Sinop İl Başkanı Av. İnan Savaş Yüksel, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü yayınladığı mesajla kutladı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün 24 Kasım 1928 yılında 'başöğretmen' sıfatını kabul etmesinin yıldönümü de olan 24 Kasım'ın coşkuyla kutlanabilmesi için eğitimde yaşanan sorunların acilen çözülmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Av. Yüksel, şunları söyledi: 
"Cumhuriyet Halk Partisi, öğretmenlerimizin sorunlarının çözülmesi, çağdaş, laik, Atatürkçü nesillerin yetişmesi için sorunları tespit ederek, çözümlerini de sundu. Öğretmenler Meslek Kanunu çıkartılmalıdır. Öğretmenlerin ek iş yapmadan geçinebilecekleri, kendilerini geliştirebilecekleri, insan onuruna yakışır bir ücret verilmelidir. Hiçbir öğretmen yoksulluk sınırının altında aylık almamalıdır. 
Seçim meydanların slogan haline gelen öğretmenlere 3600 ek gösterge verilmelidir. Bu konuya ilişkin verdiğimiz kanun teklifi, Meclisteki tüm partilerin desteğiyle çıkartılmalıdır. Öğretmenlere 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde birer maaş ikramiye verilmelidir. Sözleşmeli ve ücretli öğretmen uygulamasına son verilmeli, tüm öğretmenler kadroya alınmalıdır. Okullardaki öğretmen açığı giderilmelidir.  Taşımalı eğitime son verilmeli, kırsalla öğretmen arasındaki ilişki yeniden kurulmalıdır.
Beraat etmiş ya da haklarında takipsizlik kararı verilmiş öğretmenler görevine iade edilmelidir.
Devlet okullarının tüm ihtiyaçları genel bütçeden karşılanmalı, kamu kaynaklarının özel okullara aktarılması uygulamasına derhal son verilmelidir. Okul ve derslik sayısı artırılarak, ikili eğitime ve birleştirilmiş sınıf uygulamasına son verilmelidir."
Başkan Av. Yüksel, "Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı ve şükranla anıyor; geleceğimize yön veren değerli öğretmenlerimizin gününü kutluyorum" ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR