CHP'li Başkan Ağaç'tan 5 Aralık mesajı

CHP 4 Aralık 2020 12:05
Videoyu Aç CHP'li Başkan Ağaç'tan 5 Aralık mesajı
A
a
KADINI GELİŞMEYEN TOPLUMLAR GELİŞEMEZ

CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, 5 aralık 1934 yılında, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı tanınmasının 86'ıncı yıldönümünde kadın erkek eşitliğine vurgu yaparak, "Kadını gelişmeyen toplumlar gelişemez. Kadın yaşamın her alanında olmalı" ifadelerini kullandı.


Cumhuriyet Halk Partisi Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, “Kadınlara Milletvekili Seçme ve Seçilme Hakkı” veren yasanın kabulünün yıldönümünde yayınladığı mesajında; eşitlik vurgusu yaptı. 
Başkan Ağaç, kadınıyla erkeğiyle verilen mücadele ile kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin kadına seçme ve seçilme hakkını pek çok Avrupa ülkesinden önce verdiğine işaret ederek, "Eşit oy hakkının kabul edilmesi, kadın-erkek eşitliğinin sağlanması adına atılmış büyük bir adımdır. Kadın-erkek eşitliğini yaşamın tüm alanlarında sağlamak için gereken yasal düzenlemeleri yapılmalıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi; 'Bir toplum, cinslerden yalnız birinin yüzyılımızın gerektirdiklerini elde etmesiyle yetinirse, o toplum yarı yarıya zayıflamış olur. Bizim toplumumuzun uğradığı başarısızlıkların sebebi, kadınlarımıza karşı ihmal ve kusurdur.' Kadını gelişmeyen toplumlar gelişemez. Atatürk devrimlerine sahip çıkmak, devrimler ışığında kadın haklarını korumak ve geliştirmek en büyük hedeflerimizden biridir" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR