CHP'li Başkan Ağaç'tan 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

CHP 23 Kasım 2020 15:22
Videoyu Aç CHP'li Başkan Ağaç'tan 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı
A
a
ÖĞRETMENLERİMİZE MİNNETTARIZ

CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, öğretmenlerin sorunlarını dile getirdiği mesajında; "Yaşadığı tüm zorluklara rağmen çocuklarımızı yetiştirmek için heyecanla görev yapan bütün öğretmenlerimize minnettarız" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri'nin açılmasının ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e de Başöğretmenlik ünvanı verildiğini anımsatan Başkan Ağaç, "'Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır' diyen Atatürk'e başöğretmenlik unvanının verildiği 24 Kasım'ın ülkemizde Öğretmenler Günü olarak kutlanması öğretmenlere verilen değerin göstergesidir" ifadelerini kullandı. 
Ailede başlayıp okulda devam eden eğitimin toplumsal gelişmede en önemli unsur olduğuna vurgu yapan Başkan Ağaç, "Eğitimin en önemli unsuru da öğretmenlerimizdir. Bu kanar önemli misyona sahip öğretmenlerimiz görevlerini yerine getirirken, yaşam kaygısı duymadan görevlerini yapabilmeliler. Hiç bir öğretmen yoksulluk sınırında maaş almamalı, ek işler yapmak zorunda bırakılmamalı. Kamudaki öğretmen açığını kapatmak için yıllardır atama bekleyen, meslekleri dışında işlerde çalışmak zorunda kalan öğretmenlerin atamaları yapılmalıdır. Sözleşmeli, ücretli öğretmen uygulamasına son verilerek, bu açıkları atamalarla kapatılmalıdır. Yaşadığı bütün zorluklara rağmen çocuklarımızı yetiştirmek için heyecanla görev yapan bütün öğretmenlerimize minnettarız.
Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyor; değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyorum" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR