CHP

CHP’Lİ BAŞARIR: “VATANDAŞIMIZIN AÇLIK SINIRININ ALTINDA MAAŞ ALMASINDAN UTANÇ DUYUYORUM

TBMM Başkanı Mustafa Şentop önceki gün katıldığı bir televizyon programında ayda 22 bin TL maaş alan milletvekillerinin zor geçindiğini iddia ederek, “Maddi durumu olmadığı için aracı olmayan vekiller var, kira ödeyen vekiller var” diye yakındı.

CHP’Lİ BAŞARIR: “VATANDAŞIMIZIN AÇLIK SINIRININ ALTINDA MAAŞ ALMASINDAN UTANÇ DUYUYORUM

3 Ağustos 2019 13:40
-A

+A

Meclis başkanı Sn. Şentop’un bu açıklaması bir milletvekili olarak beni üzmüştür.
Ülkemizde asgari ücretin açlık sınırında olduğu,
Emeklinin ay sonlarını getiremediği,
İşçinin emeğinin değer görmediği,
Köylünün, çiftçinin, üreticinin ürününün dalda kaldığı bir memleket manzarası ile karşı karşıyayken Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop’un bu yaptığı bu açıklama üzüntü vericidir.


Oysa ki; meclis başkanı olarak Sn. Şentop’un memleketin geldiği ekonomik durumdan ve mecliste çözülmeyi bekleyen ama bir türlü çözüme kavuşmayan sorunlardan rahatsızlık duyması gerekmektedir.
Emeklilikte taşa takılanlar,
Atanamayan Öğretmenler,
3600 ek gösterge bekleyenler,
Tutuklular, hükümlüler ve onların aileleri bizden çözüm beklerken; AKP ve MHP ortaklığının meclisi tatile götürmesinden rahatsızlık duyması ve kendisinin bu durumu sorgulaması gerekmektedir.


Konunun muhatabı bir milletvekili olarak söylemeliyim ki;
Benim vatandaşımın açlık sınırında asgari ücret almasından utanç duyuyorum!
Emekli dul ve yetimin aldığı maaştan utanç duyuyorum, emeklilerin aldığı üç kuruş paradan utanç duyuyorum!


Bunların yanında haksızlıklardan, hukuksuzluklardan, adam kayırmalardan, yandaşların zenginleştirilmesinden, adrese teslim ihalelerden, çift maaş alan bürokratlardan utanç duyuyorum.


Ben meclis başkanından beklerdim ki ülkede kanayan yara haline gelen sorunların çözümünü dile getirsin, maalesef ki yine saray anlayışının hüküm sürdüğü meclis çatısı altında da halka 1100 odalı saraydan bakan bu iktidar anlayışı hüküm sürmekte ve halkın sorunları yine gündeme gelmemektedir.


Bizler yine mücadele etmekten halkın sorunlarını dile getirmekten geri durmayacağız saray anlayışına inat vatandaşın yanında duracağız ve halkın iktidarını kurmak adına hep birlikte mücadele etmekten asla vazgeçmeyeceğiz.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku