Siyaset

CHP’Lİ BAŞARIR: “ ÜLKEMİZDEKİ FUTBOL, ULUSLARARASI ALANDA EN ÇOK NUSRET İLE TANINIYORMUŞ”

CHP’Lİ BAŞARIR: “ ÜLKEMİZDEKİ FUTBOL, ULUSLARARASI ALANDA EN ÇOK NUSRET İLE TANINIYORMUŞ”

CHP’Lİ BAŞARIR: “ ÜLKEMİZDEKİ FUTBOL, ULUSLARARASI ALANDA EN ÇOK NUSRET İLE TANINIYORMUŞ”

17 Aralık 2018 09:23
-A

+A

EURO 2024’ e ev sahipliği yapacak iki aday ülkeden biri olan Türkiye, yapılan gizli oylama ile 12 ye karşılık 4 oy ile Almanya’ya karşı kaybetmişti.


Konuyu soru önergesiyle  meclis gündemine taşıyan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’a yanıt TFF’den geldi.
CHP’li Başarır’ın, Nusret’in tanıtım videosunda neden yer aldığı sorusuna TFF, “Nusret Gökçe, uluslararası alanda özellikle de futbol camiasında en çok takip edilen ve sevilen Türk vatandaşlarımızdan biridir” yanıtı geldi.


Yanıt hakkında değerlendirme yapan CHP’li Başarır, “ülkemiz futbolun Nusret ile dünyaya tanıtılması amaçlanmışsa, Milli Takımımızın UEFA Uluslar Ligi’nde B klasmanından küme düşerek artık C klasmanında mücadele edecek olmasını ve FİFA dünya sıralamasında da 39. sıraya kadar gerilemesini çok yadırgamamak gerekir.  Ülkemiz eğitimde, sağlıkta, tarımda, ekonomide nasıl küme düştüyse, bu anlayışla da futbolda küme düşmeye mahkum olacaktır” dedi.


UEFA Başkanı Aleksander Cafer’in Böyle Bir Açıklaması Yoktur


CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın “UEFA Başkanı Aleksander Cafer’in ‘…Türkiye’nin insan hakları aksiyon planı eksikti…Birçok şehir için bazı endişeler vardı’ açıklamasına yer vermesi ülkemiz adına utanç verici değil midir?” sorusuna karşılık TFF’den: “UEFA Başkanı Aleksander Cafer’in böyle bir açıklaması yoktur” yanıtı geldi.


TFF’nin yanıtını değerlendiren CHP’li Başarır: “ UEFA Başkanı Aleksander Cafer’in yapmış olduğu bu açıklama birçok yazılı ve görsel basında yer almıştır.  Gençlik ve Spor Bakanı veya  TFF Başkanı ya da herhangi bir yetkili neden çıkıp UEFA Başkanı tarafından böyle bir açıklama yapılmamıştır demedi.  Neden tüm basın organlarına çıkan bu haberin tekzip edilmesini istemedi” dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku