CHP'li Aktay: "Gerçekleri Küçültmeye Kalkan, Kendini Küçültür"

CHP 6 Aralık 2021 12:46
Videoyu Aç CHP'li Aktay: "Gerçekleri Küçültmeye Kalkan, Kendini Küçültür"
A
a

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, partisinin Mersin’de dün düzenlediği 'Milletin Sesi' mitingine 18 bin 500 kişinin katıldığını açıklayan Mersin Valiliği'ne tepki gösterdi. Aktay, "Gerçekleri dile getirdiklerinde bulundukları makamlarda bir dakika bile kalamayacak olanların açıklamaları için söylenebilecek tek şey var: Gerçekleri küçültmeye kalkan, kendini küçültür" dedi.

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, partisinin Mersin’de dün düzenlediği "Milletin Sesi" mitingine 18 bin 500 kişinin katıldığını açıklayan Mersin Valiliği'ne tepki gösterdi. Aktay, "Gerçekleri dile getirdiklerinde bulundukları makamlarda bir dakika bile kalamayacak olanların açıklamaları için söylenebilecek tek şey var: Gerçekleri küçültmeye kalkan, kendini küçültür" dedi. 

Adil Aktay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Mersin’de düzenlediği mitinge 18 bin 500 kişinin katıldığını iddia eden Mersin Valiliği’ne yazılı bir açıklamayla karşılık verdi. Aktay, açıklamasında şunları kaydetti:

"Devletin valisi olmakla iktidarın görevlisi olmak arasındaki farkı bilmeyenler, sayı saymayı da bilemezler. Çünkü onlar için sayılar gerçeklerin değil, korumak için debelendikleri çıkarların ifadesidir. Muazzam bir katılımla, olağanüstü bir coşkuyla gerçekleşen Milletin Sesi mitingine 18 bin 500 kişinin katıldığını ilan eden Mersin Valiliği’nin durumu, tam böyle bir sayı saymamayı bilmeme halidir. Gerçekleri dile getirdiklerinde bulundukları makamlarda bir dakika bile kalamayacak olanların açıklamaları için söylenebilecek tek şey var: Gerçekleri küçültmeye kalkan, kendini küçültür."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR