CHP'li Akıllı'dan 3 Aralık Uluslararası Engelliler Günü mesajı

CHP 2 Aralık 2020 22:27
Videoyu Aç CHP'li Akıllı'dan 3 Aralık Uluslararası Engelliler Günü mesajı
A
a
ÇAĞDAŞ YAŞAMIN OLANAKLARI ENGELLİ YURTTAŞLARIMIZIN DA HAKKI

CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, sosyal devlet anlayışının gereği olarak, engelli bireylerin çağdaş yaşamın gerektirdiği olanaklara her alanda kavuşmalarının temel bir insan hakkı olduğunu vurguladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, 3 Aralık Uluslararası Engelliler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında; engelli bireylerin sorunlarına dikkat çekti.
Engelli yurttaşların yaşadığı sorunların bireysel bir sorun olmadığını vurgulayan Başkan Akıllı, "Engelli bireylerin sorunları, herkesin ortak duyarlılığını gerektiren toplumsal bir sorundur. Sosyal devlet anlayışının gereği olarak, engelli bireylerin çağdaş yaşamın gerektirdiği olanaklara her alanda kavuşmalarını temel bir insan hakkı olarak kabul ediyoruz. Engelli yurttaşlarımıza merkezi ve yerel yönetimler tarafından götürülecek bütün hizmetler sosyal devlet ilkelerine göre oluşturulmalıdır.
Yaşamın her alanında yer alabilmeleri için önlerindeki engeller kaldırılmalıdır. 
3 Aralık Uluslararası Engelliler Günü'nün engelli yurttaşlarımızın sorunlarının çözümüne katkı sağlamasını temenni ediyor, mutlu bir yaşam diliyorum" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR