CHP’Lİ ADEM’DEN İBB’YE YÖNELİK TEFTİŞE TEPKİ

Gündem 28 Aralık 2021 16:30
Videoyu Aç CHP’Lİ ADEM’DEN İBB’YE YÖNELİK TEFTİŞE TEPKİ
A
a
“KORKULUK BAKAN NE İŞ YAPIYOR?” 
CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, İçişleri Bakanlığı’nın İBB’ye terör bağlantılı kişileri işe aldığı iddiasıyla teftiş başlatması ile ilgili konuştu.
İçişleri Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan bazı personellerin, terör örgütleri ile iltisaklı olduğu iddiasıyla teftiş başlattı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Polis katili olduğu tescil edilmiş, Bylock kullandığı tescil edilmiş kişilerin işe alındığı ve bunları kritik yerlerde görevlendirildiği” yönündeki açıklamalarına ise İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise Bakan Soylu’ya, “Ben istihbarat teşkilatı mıyım? Ben yargı kurumu muyum? Bunları tespit etmiş bakan yerinde oturuyor, gevrek gevrek de basının önünde söylüyor, o kişiler de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde görev mi yapıyor? İçişleri Bakanı hemen görevinden istifa etsin.” Cevabını verdi.
“TERÖRİSTLERİN İŞE GİRMESİNE GÖZ MÜ YUMUYORSUNUZ?”
CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem de yaptığı açıklamayla Bakan Soylu’yu hedef aldı. CHP’li Adem şunları söyledi:
“İçişleri bakanı, senin memleketin içinde gezen teröristten haberin yoksa, o koltuğu neden işgal ediyorsun? Sen korkuluk musun? Hani 160 terörist kalmıştı. Her sene yalan bir sayı verip ülkede teröristleri bitirdiğinden dem vuruyorsun. İş İBB’ye gelince bu azalan teröristler bir anda hortladı mı? Eğer öyleyse işini düzgün yapamıyorsundur. Tabi bir mafya liderinin güncelerinde adın sık sık geçtiğinden asli işlerini unutmuş, paçaların tutuşmuş olabilir. Ancak yalanla, iftirayla İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu lekeleyemezsin. Madem buralarda terörist var o zaman korkuluk gibi duracağına görevini yap. İşe giren insanlara temiz kağıdını sizin bakanlığınız vermiyor mu? Siz teröristlerin işe girmesine göz mü yumuyorsunuz? Vay o zaman sizin halinize!”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR