CHP’Lİ: “KARARLAR SARAY ADINA VERİLİYOR”

CHP 15 Mart 2021 16:44
Videoyu Aç CHP’Lİ: “KARARLAR SARAY ADINA VERİLİYOR”
A
a
CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, belediyelerin yardım toplayamayacağına dair yayımlanan genelgeye verilen Danıştay kararı hakkında açıklama yaptı.
CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, mevcut iktidarın mevzuatı değil kendi ürettiği düşman hukukunu uyguladığını belirten, “Kanuna göre Belediyelerin görevlerinden biri sosyal hizmet ve yardımdır. Belediyelerin şartsız bağış kabul etme yetkileri vardır. Ama Danıştay tüm bu hükümleri hiçe saymıştır. Bu kuvvetler birliğinin ve bağımlı yargının göstergesidir.” dedi.  
“SARAY HER ŞEYİ TEK ELDEN YÖNETİYOR”
Salgının hem ekonomik hem de sağlık krizi yarattığını ifade eden CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, CHP’li belediyelerin bir nebze olsun salgının etkisini azaltmak için uğraştığını, yasal olarak kendilerine tanınmış hakkı kullandığını fakat yapılan yardımların mahkeme kararı olmaksızın genelge ile durdurulduğuna dikkat çekerek, “Yardım toplama ve bağış toplama arasında fark vardır. Toplanan paraların defalarca bir yardım kampanyası olmadığı ifade edildi. Belediye kanununa göre “sosyal hizmet ve yardım” belediyelerin görevleri ve sorumlulukları arasında düzenlenmiştir. Ayrıca ihtiyaç sahiplerine yapılacak sosyal hizmetler ve yardımlar da yine kanuna göre belediye giderleri arasındadır. Ama AKP yurttaşın sağlığını değil CHP’ye karşı kullandığı düşman hukukunu sürdürmeyi tercih etti. Evine ekmek götüremeyen, maske bulamayan yurttaşı değil siyasi itibarını düşündü. Kendisinin yapmadığı yardımı kimsenin yapmasına izin vermedi. Yargı artık kamu adına değil Saray adına karar veriyor. Saray her şeyi tek elden yönetiyor. Verilen kararlar bunun en somut örneğidir. Siyasallaşan yargı verdiği kararlarla ne yazık ki tek adam rejimini pekiştirmektedir” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR