Mersin

CHP KAZANMAZSA TÜM MAL VARLIĞIMI BAĞIŞLAYACAĞIM

CHP Gülnar Belediye Başkan Adayı Mehmet Kale, CHP’nin Mersin’de Büyükşehir Belediyesi’ni kazanamaması halinde tüm malvarlığını Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışlayacağını söyledi. Kale, Ankara, İzmir ve İstanbul’da aday çıkarmayacaklarını açıklayan MHP Lideri Bahçeli’ye de “Ülkücüler MHP’ye oy vermezse teröristtir” sözünü anımsatarak, Ankara’da kime oy vereceğini sordu.

CHP KAZANMAZSA TÜM MAL VARLIĞIMI BAĞIŞLAYACAĞIM

26 Kasım 2018 13:01
-A

+A

 
  
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gülnar Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Kale Gülnar Gazetesi (www.gulnargazetesi.com.tr ) projeleri ve çalışmaları hakkında özel bir demeç verdi. MHP kökenli siyasetçi Mehmet Kale, çok iddialı açıklamalarda bulundu.
 
VATANDAŞ TABANDA İTTİFAKA SICAK BAKMIYOR
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gülnar Belediye Başkan Adayı Mehmet Kale, Gülnar'da iktidar partisinin aday çıkartmayacağını düşündüğünü belirterek, “Tek başına karşıma hiç kimsenin çıkamaya cesareti yok. Büyük ihtimalle birleşerek karşıma çıkacaklar.
Bunlar yukarıdan bu hesapları yapıyorlar fakat tabanda bu hesap tutmaz. Vatandaş tabanda ittifaka sıcak bakmıyor. Özellikle MHP-AKP ittifakına kesinlikle sıcak bakmıyor” dedi.
 
‘ÜLKÜCÜLER MHP’YE OY VERMEZSE TERÖRİSTTİR’ DEMİŞTİ
‘En birinci partiyim MHP'nin peşinden neden gideyim’ diyor. MHP’liler de ‘andımıza, Türklüğe karşı çıkan bir partiye ben nasıl oy vereceğim’ diyor. Sosyal medyada; ‘Ankara'da aday çıkartmayan Devlet Bahçeli, oy verecek mi vermeyecek mi?’ diye bir paylaşım vardı.  Ben ülkücüyüm, Türk Milliyetçisiyim, şuan CHP’nin adayıyım. Milliyetçi Hareket Partisi’nden gelme bir adayım. Devlet Bahçeli, ‘ülkücüler MHP’ye oy vermezse teröristtir’ demişti.
Biz şu an onun gözünde teröristiz. Kendisi şu an MHP'ye oy veremeyecek. Onu da Türk halkının takdirine bırakıyoruz.
 
CHP, BÜYÜKŞEHİR'İ ALAMAZSA, TÜM MAL VARLIĞIMI BAĞIŞLAYACAĞIM
Kale, partisinin Mersin’de Büyükşehir Belediyesi’ni alacağına olan inancını şu sözlerle dile getirdi:
“Allah’ın izniyle, Mersin halkının takdiri ile Cumhuriyet Halk Partisi Mersin’de Büyükşehir'i alamazsa, tüm mal varlığımı çocuk esirgeme kurumuna bağışlayacağım. Yan Cumhuriyet Halk Partisi’nin Büyükşehir’i alması o kadar garanti. Görünen köy kılavuz istemez. Siyaseti de az çok biliyoruz. Mersin halkı artık sosyal demokrat belediyeciliğin gelmesine inanmış.”

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 609 Oy (%29)

  • HAYIR : 716 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 763 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku