CHP

CHP-İYİ Parti ittifakı olmayacak

Cumhuriyet Halk Partisi ile İYİ Parti arasında ittifak görüşmeleri sürerken; Meral Akşener,iki partinin de istediği Mersin’de adaylarının Burhanettin Kocamaz olduğunu açıkladı.

CHP-İYİ Parti ittifakı olmayacak

5 Aralık 2018 17:25
-A

+A

 
 
 
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yerel seçimlerde ittifak görüşmelerini sürdürürken, Mersin’in de aralarında olduğu bazı iller için anlaşmazlık yaşandığı öğrenilmişti.
CHP adına görüşmeleri yürüten Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’ın, “İYİ Parti’nin ittifakta Antalya, Mersin ve Ankara’yı kendilerine bırakmaları yönündeki çağrılarına olumsuz yanıt vermesinin” ardından görüşmeleri CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı yürütmeye başlamıştı.
İkili görüşmelerin sonuçları henüz açıklanmamışken; İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısı sonrasında, MHP’den istifa eden mevcut Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ı partisinin adayı olarak gösterdi. Kulislerde, uzun süredir, Kocamaz’ın İYİ Parti’ye geçeceği konuşuluyordu.
 
CHP ADAYINI YARIN AÇIKLIYOR
İYİ Parti’nin de Kocamaz’ı Mersin’de MHP’nin karşısına aday olarak çıkaracağı biliniyordu. İYİ Parti kanadı, bu nedenle de Mersin’de CHP’nin “kendilerine destek vermesini” istedi. Ancak Mersin’de iddialı olan CHP bu isteğe olumsuz yanıt verdi.
CHP henüz adayını açıklamadı. CHP’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayını 6 Aralık’ta açıklaması bekleniyor.
Ancak İYİ Parti’nin Kocamaz’ı aday göstermesi ile iki partinin Mersin’de ittifak yapmayacakları ortaya çıkmış oldu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku