CHP ISPARTA İL ÖRGÜTÜ VE GÖNEN BELEDİYESİ’NİN YÜRTTÜĞÜ YARDIM KAMPANYASINDA, TIRLAR İZMİR’E GİTTİ

Gündem 6 Kasım 2020 17:59
Videoyu Aç CHP ISPARTA İL ÖRGÜTÜ VE GÖNEN BELEDİYESİ’NİN YÜRTTÜĞÜ YARDIM KAMPANYASINDA, TIRLAR İZMİR’E GİTTİ
A
a
İzmir’deki depremzedelere yardım etmek amacıyla, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta İl Örgütü ve Gönen Belediyesi’nin iş birliğinde yürütülen yardım kampanyasında toplanan yardımlar, tırlarla yola İzmir’e gönderildi.
 İzmir’de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde 114 vatandaş hayatıın kaybederken bin 35 kişi yaralandı. Bununla beraber binlerce kişi de ise evsiz kaldı. Bu kapsamda çeşitli bölgelerden İzmir’e destek olmak için yardımlar yapıldı. Konuyla alakalı ortak bir çalışma yürüten CHP Isparta İl Örgütü ve Gönen Belediyesi, kent genelinde topladığı yardımları tırlarla İzmir’e gönderdi. Yardımlar gölgede ihtiyacı olan depremzedelere teslim edilecek. Konuyla alakalı CHP Isparta İl Başkanı Hikmet Yalım Halıcı bir açıklama yaparak yardım eden ve bağışta bulunan herkese teşekkür etti.
“İZMİR’İ YALNIZ BIRAKMADILAR”
“İzmir’de içimizi yakan bir depremle karşılaştık. 6,6 büyüklüğünde bir deprem olmasına rağmen 100’den fazla yurttaşımızı kaybettik. Hepimizin acısı çok büyük. Yine deprem sırasında evleri hasar alan ve hayati tehlikesi bulunduğu için evlerine girmesine izin verilmeyen yurttaşlarımız gıda ve kıyafet, battaniye vb. malzemelere ihtiyaç duyuyor. CHP Isparta İl Örgütü olarak, bu konuda İl Gençlik Kolları ve İl Kadın Kolları ile Gönen Belediyesi’nin destekleri sonuçlarında gerçekleştirdiğimiz İzmir’e yardım kampanyasında sona geldik. Topladığımız yardımlar tırlarla İzmir’deki yurttaşlarımıza gönderildi. Kampanyanın yapılmasında emeği geçen herkese ve bizlere yardımlarıyla destek veren esnafımıza, hemşehrilerimize çok teşekkür ediyorum. İzmir’i yalnız bırakmadılar” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR