CHP İL BAŞKANI ADEM, BELEDİYE BAŞKANI ÖZDEMİR’E TEPKİ GÖSTERDİ

CHP 2 Mart 2021 16:20
Videoyu Aç CHP İL BAŞKANI ADEM, BELEDİYE BAŞKANI ÖZDEMİR’E TEPKİ GÖSTERDİ
A
a
Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir’e tepki gösteren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde İl Başkanı Erhan Adem, “ Çiftçi yanıyor, çaren ne onu anlat” dedi.
Niğde’de CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in patates ile ilgili çalışmalarına ilişkin sert açıklamalar yapan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir’e, Niğde İl Başkanı Erhan Adem Tepki gösterdi. Yazılı bir açıklama yaparak AKP’nin patates çiftçisinin sorunlarına çözüm aramadığını ifade eden Başkan Adem’in açıklamasında şu ifadeler yer aldı:
“MİLLETVEKİLİMİZİN MUHATABI BELEDİYE BAŞKANI DEĞİL AKP İKTİDARIDIR”
“Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilimiz Ömer Fethi Gürer’in patates değer bulmasına yönelik çabalarını çarpıtıp basına yanlış ifadelerle açıklamalarda bulunmuştur. Milletvekilimizin muhatabı belediye başkanı değil AKP iktidarıdır. Niğde Belediyesinde ayyuka çıkan yönetim hataları ile kamuoyunda sorgulanan Belediye başkanı işini doğru yapma becerisi gösteremediği gibi gerçek dışı ifadelerle çiftçilerin sorunlarına, AKP iktidarının çözüm bulamamasının yarattığı, çaresizlik ve düşkünlük halinin içine saplandığı, bu beyanında açıkça görülüyor. En büyük kanıtı sert ve baskı kurmaya çalışan açıklamalarıdır.
“AKP İKTİDARINI UYARIP PATATES İÇİN ÇÖZÜM ÖNERDİK”
Çiftçi perişan, demagoji ve laf kalabalığı değil çözüm bekliyor. Biz çiftçinin derdini gündeme taşıyoruz. Patates hasat edileli 5 ay oldu, depoda alıcı bekliyor. Belediye başkanının, patatesin 5 aydır depoda beklediğinden haberi yok mu? İl başkanı olarak ben ve milletvekilimiz sürekli AKP iktidarını uyarıp patates için çözüm önerdik. Toprak Mahsulleri ve Tarım Kredi Kooperatifi patates alımı yapsın, ihracat teşvik edilsin dedik. 500 bin ton patates depoda kaldı. Köy ve kasabalara gittiğimizde çiftçi, milletvekilimizi ve bizi depoya götürüyor, filizlenme aşamasına gelmiş patatesini göstererek feryat ediyor.
“BAŞKAN ÖZDEMİR ÇÖZÜM DEĞİL LAF ÜRETİYOR”
Başkan Özdemir çözüm değil laf üretiyor. Patates 5 aydır alıcı bekliyor ne AKP milletvekilleri ne AKP’li belediye başkanı kılını kıpırdatmadı. Patates çürüme aşamasına gelmiş, ‘bunu niye söylüyorsunuz’ diyor. Ne yapalım?  Patates çürümesini AKP gibi seyir mi edelim. Biz çiftçimizin yanındayız, derdinin ortağıyız. Başkan Özdemir yanlış ifadelerle gündem saptırmaya çalışıyor. Patatese çözüm bulmak AKP iktidarı görevi olduğu kadar belediye başkanında sorumluluğudur. Neden çözüm üretmediniz? Çiftçi sorunlarının çözümü için çaba gösteren vekilimize teşekkür etmek yerine eleştirmek, sorundan canı yanan çiftçinin derdini anlamayan zihniyete yakışan bir davranıştır. İktidar AKP’dir, çiftçinin derdini çözmek AKP’nin görevidir. Başkan, lafı bırak patates çürüyor ne yapıyorsun ondan haber ver? Çiftçi yanıyor, çaren ne onu anlat.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR