CHP Genel Başkan Yardımcısı İlgezdi: 72 yaşındaki amca 480 lira ile nasıl geçinsin?

CHP 19 Kasım 2020 18:01
Videoyu Aç CHP Genel Başkan Yardımcısı İlgezdi: 72 yaşındaki amca 480 lira ile nasıl geçinsin?
A
a

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, bir emekliden aldığı mektubu paylaşarak “72 yaşındaki amca 480 lira ile nasıl geçinsin” diye sordu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, bir emekliden aldığı mektubu paylaşarak “72 yaşındaki amca 480 lira ile nasıl geçinsin” diye sordu.

Ekonomik krizin etkilerinin her geçen gün daha ağır hissedildiğini belirten İlgezdi, “Bakın, İzmir'den bir mektup aldım; vatandaş feryat ediyor: ‘72 yaşındayım. Akciğer, kalp, tansiyon hastasıyım. Yapı kayıt belgem olmadığı için evimde su, elektrik yoktu; kredi çekmek zorunda kaldım. Banka, emekli maaşımdan her ay 1.700 lira kesiyor. Kalan 480 liraya nasıl geçineceğim? Beni bu duruma düşürenler utansın.’ Vatandaş artık yeter diyor” dedi.

İktidarın uçuyor dediği ekonominin faturasının giderek ağırlaştığını ifade eden İlgezdi, yaşanan ekonomik darboğaz nedeniyle vatandaşın "Artık yeter!" dediğini söyledi. Yoksulluğu ve açlığı reva gören, sefaleti daha da büyüten yeni bir acı reçete dayatılırsa bunun altında kalınacağını belirten İlgezdi, “Yoksulluğu yenmenin, işsizliği bitirmenin tek yolu sosyal devleti yeniden inşa etmek, bunun da ilk adımı kamu yararını gözeten halk bütçesidir. Halkını düşünmeyenlerin yeri de tarihin tozlu sayfalarıdır” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR